Logo
Aranżacja garażu blaszanego w praktyce
18 mar 2019

Aranżacja garażu blaszanego w praktyce

Post by Radek

Garaż to miejsce, które służy nam również do przechowywania sprzętu sportowego, ogrodniczego czy też turystycznego. Używamy go również jako schowka na rzeczy niepotrzebne lub też takie, które używamy sezonowo.. Rzadko kiedy dbamy o jego stronę wizualną, często jest więc miejscem nieco zagraconym, w którym niełatwo się swobodnie poruszać. A przecież garaż blaszany ma ogromny potencjał do bycia miejscem przestronnym, zorganizowanym oraz poręcznym.

Jak zagospodarować garaż blaszany?

Uniwersalny garaż powinien mieć wymiary 2,7 m szerokości na 5,5 m długości. Jest to odpowiednia wielkość dla wygodnego wjechania i wyjechania samochodem, a nawet swobodnego otwarcia drzwi. Pozostałą przestrzeń można podzielić na wygodne segmenty dotyczące przykładowo narzędzi motoryzacyjnych, sprzętów sportowych jak i ogrodniczych oraz rzeczy pozostałych. Wygodnym rozwiązaniem na start będzie skorzystanie ze starych mebli i nieużywanych półek czy regałów – choć odpowiedniejszą wersją będzie zainwestować w solidne meble metalowe, odporne na różne warunki atmosferyczne.

Co zrobić ze ścianami w garażu blaszanym?

Doskonałym pomysłem będzie zainwestowanie w meble ścienne lub też odpowiednie maty przylegające, na których z łatwością powiesimy nasze narzędzia. Taki sposób planowania przestrzeni garażowej pozwala na sprawniejszą organizację i przejrzystość. Zamiast więc szukać odpowiednich narzędzi w kątach garażu czy też ciężkich szufladach, z łatwością sięgamy po te, które są nam w konkretnym momencie potrzebne. Dodatkowo zyskujemy nieco więcej miejsca w pozostałej części garażu.

Można więc bez problemu upchnąć tam wszystkie rowery, kosiarkę, zapasowe opony, akcesoria oraz środki do mycia, oleje i smary. Aby pomieścić liczne narzędzia motoryzacyjne, warto pomyśleć o specjalnych garażowych szafkach na kółkach lub też o specjalnych hakach do zawieszania przykładowo młotka, piły ręcznej, śrubokrętów czy kluczy.

Stół roboczy w garażu

W każdym garażu powinien znaleźć się odpowiedni stół roboczy. Można go zorganizować używając starych mebli i ustawić obok siebie te zbliżone wielkością, a następnie przymocować do nich arkusz blachy. Stół roboczy to doskonałe miejsce do majsterkowania. Zmieści się na nim przykładowo niezbędne w każdym garażu imadło, szlifierka czy też lutownica.

Oświetlenie – jakie światło do garażu

Oświetlenie w garażu to rzecz ogromnie ważna. Chodzi głównie o doświetlenie tych przestrzeni, w których będziemy pracować. Oprócz więc lamp montowanych na suficie, warto pomyśleć również o lampach ściennych typu kinkiet i rozmieścić kilka z nich na całej długości garażu. W pozostałej części zaś warto postawić halogeny, świetlówki oraz lampy nastropowe z kloszem w obudowie ze specjalnej siatki. Sprawdzą się też plafoniery wykonane ze sztucznego tworzywa. Światło garażowe powinno być nieco mocniejsze, najlepiej zainwestować w żarówki energooszczędne. Pod ręką warto zawsze mieć zaufaną i dobrą latarkę.


Więcej inspiracji znajdziesz na stronie www.cgt.com.pl