Logo
Auto detailing – o czym warto wiedzieć
14 kw. 2020

Auto detailing – o czym warto wiedzieć

Post by Radek

Usługi auto detailingowe są coraz popularniejsze – oferują je kolejne myjnie, jednak nadal jest to usługa do pewnego stopnia niszowa. Kierowcy jednak szukają chętnie takich rozwiązań, które przysłużą się ich pojazdowi i pozwolą poprawić jego wygląd, funkcjonalność oraz komfort jazdy. W rzeczywistości dobrze przeprowadzony autodetailing jest szansą na podniesienie wartości rynkowej pojazdu.

Dokładne czyszczenie samochodu – myjnia to nie wszystko

Auto detailing to specjalistyczne, kompleksowe czyszczenie samochodu – przeprowadzane z wykorzystaniem właściwego sprzętu i chemii samochodowej. Nie polega to przecież na wycieraniu karoserii czy nawet polerowaniu jej – zanim w ogóle zabiera się za woskowanie samochodu, pojazd jest dokładnie oglądany. Za każdym razem zakres działań powinien być dopasowany, ponieważ w różnym stopniu auta potrzebują dokładnego czyszczenia czy odświeżenia. Czasem wystarczy polerowanie i woskowanie, czasem trzeba dokonać korekty lakieru.

Dokładne czyszczenie pojazdu to także polerowanie tych jego elementów, które zazwyczaj nie są tak drobiazgowo myte w czasie wizyty na myjni. Chodzi między innymi o felgi, reflektory czy nawet szyby. W takiej myjni oferującej autodetailing możesz liczyć na usunięcie nawet pozornie trwałych zabrudzeń, dokładne wypolerowanie szyb i czyszczenie felg.

dbanie o auto

Czyszczenie tapicerki

Jeśli chodzi o wnętrze samochodu tu czyszczenie przebiega nawet jeszcze dokładniej. Jest to przecież przestrzeń, którą podróżują ludzie – często także małe dzieci, siedzące z tyłu. Tymczasem w obiciach foteli, na powierzchni tapicerki i na podłogach zbiera się z czasem mnóstwo zarazków, tłuste plamy itd. Aby zapewnić sobie samemu oraz swoim współpasażerom komfortową jazdę, warto zdecydować się na profesjonalne pranie tapicerki samochodowej, które usuwa zabrudzenia, ściąga plamy, a także dogłębnie czyści obicia.

Jeśli w Twoim samochodzie są elementy skórzanych wykończeń, dobrym rozwiązaniem, wręcz wskazanym, jest ich prawidłowa impregnacja. Auto myjnia oferująca tak zaawansowane usługi powinna również zapewniać regenerację skór, czyszczenie ich i pokrywanie ich pielęgnacyjnymi preparatami. Naturalne skóry potrzebują właściwego traktowania, w przeciwnym razie szybko blakną i wycierają się. W auto detailingu liczy się przede wszystkim jakość – aby zapewnić doskonałe efekty, stosowane są także najlepsze preparaty. Tylko to, w połączeniu z dobrej jakości sprzętem, może dać oczekiwany rezultat.

Postaw na to, co najlepsze w auto detailingu

Odpowiednie dbanie o pojazd z wykorzystaniem chemii samochodowej i kosmetyków samochodowych, regularne czyszczenie z wykorzystaniem aktywnej piany, a także stosowna korekta lakieru w razie potrzeby pozwolą utrzymać dobry stan auta, co może zaowocować w przyszłości. Mowa tu o inwestycji w przyszłość, ponieważ dzięki polerowaniu lakieru, a także opisywanemu auto detailingowi, cały samochód będzie prezentował się nienagannie, dzięki czemu będzie możliwa jego korzystna późniejsza odsprzedaż.