Logo
Dlaczego warto korzystać z usług czyszczenia klimatyzacji samochodowej?
28 wrz 2017

Dlaczego warto korzystać z usług czyszczenia klimatyzacji samochodowej?

Post by Radek

Cechy i zalety klimatyzacji samochodowej są dziś wszystkim znane. Tak zwana klima pozwala nam schłodzić się podczas upalnych dni i skutecznie osuszyć powietrze. Tak więc, także podczas złej i zimnej pogody, klimatyzacja może się nam przydać. Klimatyzacja samochodowa bowiem pomaga nam pozbyć się pary wodnej, która gromadzi się na wewnętrznych stronach szyb.

Jak się czyści klimatyzację?

Konieczne jest więc dokonywanie regularnych przeglądów klimatyzacji samochodowej. Każdy posiadacz czterech kół powinien dbać o przegląd klimatyzacji przynajmniej raz w roku. Specjaliści zalecają wykonywanie przeglądu na wiosnę. Przeglądu takiego można dokonać w serwisie klimatyzacji samochodowej.
W serwisie klimatyzacji samochodowej możemy liczyć na fachowe podejście do przeglądu i, jeśli trzeba – do wymiany i naprawy klimatyzacji. Serwisy oferują takie usługi jak:

  • Odkażanie i odgrzybianie układu klimatyzacji,
  • Wymiana filtrów,
  • Wymiana skraplaczy,
  • Czyszczenie całego układu,
  • Naprawa przewodu.

Kiedy konieczne jest wykonanie napełnienia klimatyzacji samochodowej?

Ważną czynnością w serwisach klimatyzacji samochodowej jest napełnianie klimatyzacji – czynność ta polega na  uzupełnieniu czynnika roboczego do odpowiedniej ilości, określonej przez producenta samochodu. Konieczne jest również sprawdzenie szczelności i działania klimatyzacji. Napełnienie klimatyzacji samochodowej jest możliwe w tzw. stacjach obsługi klimatyzacji, które znajdują się w warsztatach samochodowych. Należy wyjąć czynnik z układu samochodowego oraz skontrolowanie szczelności wszystkich przewodów. By to sprawdzić, należy wytworzyć podciśnienie. Napełnianie rozpoczyna podłączenie układu klimatyzacji w samochodzie do specjalnych zaworów w stacji. Proces ten trwa około godziny. Warto dodać, że napełnianie klimatyzacji odbywa się automatycznie. Napełnienie klimatyzacji samochodowej powinno również zawierać olej smarujący kompresor.

napełnianie klimatyzacjiKonserwacja i przegląd klimatyzacji samochodowej wpłynie pozytywnie na komfort naszej jazdy. Chłodzenie w czasie upałów oraz zapobieganie wilgoci w chłodniejsze, deszczowe dni, to podstawowe korzyści, jakie daje nam klimatyzacja samochodowa. Warto jest korzystać z usług czyszczenia klimatyzacji, ponieważ podczas przeglądu można dokonać również odgrzybienia przewodów odpowiedzialnych za nawiew. Dodatkowo, przy przeglądzie należy wymieniać filtry i skraplacze na nowe.
Co prawda, czynność tę można wykonać samodzielnie, jednak warto jest powierzyć to zadanie wykwalifikowanej grupie specjalistów. Osoby pracujące w warsztacie, wykonają tę czynność szybko i dokładnie. Dodatkowo, warto jest raz w roku zainwestować w przegląd klimatyzacji, której używamy zapewne bardzo często. Czyszczenie klimatyzacji oznacza również parę innych czynności, więc warto jest pilnować terminu i co rok oddawać swój samochód do przeglądu klimy. Warto dodać, że jakiekolwiek uszkodzenia klimatyzacji, pęknięcie uszczelek i inne, mogą powodować niebezpieczeństwo dla naszego życia i zdrowia. Poza tym, jazda w upalny dzień ze słabo działającą klimatyzacją nie jest niczym przyjemnym. Czyszczenie klimatyzacji w serwisie nie jest dużym wydatkiem, a regularne przeprowadzanie przeglądu może znacznie wpłynąć na komfort i bezpieczeństwo naszej jazdy.


Usługi czyszczenia klimatyzacji oferuje TimeCar, sprawdź naszą ofertę.

Tags: ,