Logo
Dobra pomoc drogowa – jak ją wybrać?
21 paź 2020

Dobra pomoc drogowa – jak ją wybrać?

Post by Radek

Każdemu może zdarzyć się poważniejsza awaria samochodu w trasie. Nie ma co liczyć na to, że pomoc pojawi się w ciągu minuty na miejscu zdarzenia i w czasie oczekiwania trzeba wykonać kilka czynności, które pozwolą prawidłowo oznaczyć nasz uszkodzony pojazd. Pierwszą rzeczą, o której trzeba pamiętać, to włączenie świateł awaryjnych.

Dobre oświetlenie to podstawa i najlepiej zadbać o to by samochód był bardzo dobrze widoczny dla innych użytkowników drogi – szczególnie w nocy. W tym celu dobrze jest zapalić także światła postojowe oraz uruchomić lampki wewnątrz kabiny samochodu. Bardzo ważną czynnością jest ustawienie trójkąta ostrzegawczego, którego wożenie jest obowiązkiem każdego kierowcy.

Co zrobić oczekując przyjazdu pomocy drogowej?

Oczekując na przyjazd pomocy najlepiej stanąć za barierką ochroną – tak, aby nic złego nie mogło się przydarzyć. Jak jednak wybrać odpowiednią i rzetelną firmę, która pomoże w razie awarii? Warto to zrobić przed wyruszeniem w trasę w domu i z chłodną głową, bo w czasie przymusowego postoju na poboczu nikt nie ma na to ani ochoty ani czasu.

Dobra pomoc drogowa to przede wszystkim firma działająca całodobowo. Nie warto marnować czasu na usługi przedsiębiorstwa pracującego osiem godzin dziennie, bo nikt nigdy nie może przewidzieć o jakiej porze dnia czy nocy jego samochód odmówi posłuszeństwa.

Najkorzystniej będzie, jeżeli konkretna pomoc działa także w czasie świąt, bo nie ma nic gorszego niż stracić sylwestrową noc czy wigilijną kolację stojąc w przydrożnym rowie. Bardzo ważnym aspektem dobrego firmy jest także jej zasięg działania. Nie będzie to problem, jeżeli nasze podróże dotyczą jedynie miasta lub okolicznych miejscowości – kłopotem może być sytuacja, gdy auto odmówi posłuszeństwa na trasie w innym województwie. Jednak gwarancją dobrze wykonanych usług jest baza techniczna każdej firmy świadczącej takie usługi.

profesjonalna pomoc drogowa

W dużej części woj. dolnośląskiego pomoc drogową na s5 i s8 świadczy Jarex.

Baza lawet i holowników ma znaczenie

Nie warto wybierać tej, w której pracuje jeden holownik – może okazać się, że w tym samym czasie ktoś inny potrzebuje pomocy w odległym punkcie mapy i będziemy zmuszeni czekać na to, aż firma zakończy usługę z innym klientem.

Firmy wyposażone w wiele pojazdów holujących mają znacznie większą elastyczność i są w stanie obsługiwać wiele miejsc jednocześnie. Warto także zwrócić uwagę na jakość sprzętu – nowoczesne narzędzia zwykle stanowią o profesjonalizmie i jakości usług danej firmy.

Stare holowniki, pordzewiałe nadwozia oraz marnej jakości narzędzia pokazują, że właściciel firmy nie przywiązuje wielkiej wagi do swojego własnego wyposażenia – a zatem trudno oczekiwać by z większą starannością podchodził do cudzego auta.

Postaw na sprawdzoną pomoc drogową w Twojej okolicy

Informacje najlepiej czerpać z opinii innych klientów korzystających z pomocy takich przedsiębiorstw – porównanie ilości pozytywnych i negatywnych wypowiedzi bardzo często stanowi niezwykle pomocny element w wyborze swojego partnera.

Internet pełen jest rzetelnych opinii ludzi, którzy mieli kontakt z różnymi firmami z całej Polski. Chętnie podzielą się swoimi spostrzeżeniami – bezlitośnie też wytkną wszelkiego rodzaju niedociągnięcia lub próby oszustwa. To właśnie powód, dla którego ta metoda zwykle jest najbardziej miarodajna i skuteczna.

Tags: , ,