Logo
Foteliki samochodowe – na co zwracać uwagę
3 sie 2015

Foteliki samochodowe – na co zwracać uwagę

Post by Radek

Wybór fotelików samochodowych jest dzisiaj całkiem spory. Trudno czasami podjąć decyzję. Zawsze jednak w momencie, gdy chodzi o bezpieczeństwo dziecka, należy zdecydować się na wysoką jakość produktów i najlepsze rozwiązania. Podstawą jest odpowiedni dobór fotelika czy siedziska do wieku dziecka. Zawsze jednak producenci udzielają informacji, w jakim wieku dany fotelik jest wskazany, więc nie powinniśmy mieć problemu z rozpoznaniem danej funkcji. Przede wszystkim małe dzieci mogą być wożone w specjalnych fotelikach, jakie przypominają gondole, starsze mają foteliki, w których mogą wygodnie siedzieć, natomiast jeszcze starsze dzieci mogą siedzieć po prostu na specjalnym siedzisku. Podstawą jest zatem wybór odpowiedniego fotelika oraz znajomość przepisów prawnych, by wiedzieć, kiedy dziecko potrzebuje takiego wsparcia w trakcie podróży.

Kolejnym krokiem jest zamontowanie fotelika. Wbrew pozorom najlepszym miejscem do montażu fotelika dziecięcego jest środkowe miejsce z tyłu. Często montujemy fotelik z tyłu za siedzeniem kierowcy. Niestety wtedy nie widzimy zbyt dobrze tego, co się dzieje z dzieckiem. Warto zatem wybrać miejsce środkowe, jakie będzie najlepsze w takim przypadku. W ten sposób można także wygodnie dziecko wyjąć z samochodu, niezależnie od tego, jak auto zostanie zaparkowane, więc jest to doskonała wygoda, jaką warto sobie zapewnić.

Dodatkowo warto sprawdzić, czy fotelik posiada wszystkie niezbędne certyfikaty. Najlepszym rozwiązaniem jest kupno nowego fotelika, a nie używanego. Te używane mogą być już po wypadkach, nie tylko zniszczone, ale niebezpieczne dla dziecka. Jeśli kupujemy nowy, dobrej jakości produkt, mamy pewność, że rzeczywiście gwarantujemy swojemu maluchowi bezpieczeństwo. Należy zatem koniecznie zdecydować się na takie rozwiązania, jakie zapewnią dziecku całkowicie bezpieczną i komfortową podróż, a to jest przecież najważniejsze. Tak przygotowane dziecko może ruszyć z nami w każdy wyjazd. Trzeba zatem koniecznie postawić na najlepsze i dobrze dobrane foteliki samochodowe.

Tags: ,