Logo
Jak używać aktywną pianę podczas mycia samochodu?
15 paź 2019

Jak używać aktywną pianę podczas mycia samochodu?

Post by Radek

Mycie samochodu, to czynność do której jedni się przykładają, a inni ją lekceważą. To jak prezentuje się nasze auto świadczy jednak o nas samych. Dobrze jest zatem, by w miarę możliwości było ono czyste i lśniące. A nie ma pewnie lepszych produktów pielęgnacyjnych, niż te wytwarzające spore ilości piany. Tak zwane aktywne piany służą bowiem usuwaniu naprawdę dużych zabrudzeń.

Jeśli więc jesteśmy po długiej trasie lub z jakichkolwiek innych powodów nasz samochód nie prezentuje się najlepiej, już wiemy na co postawić.

Skuteczne mycie samochodu aktywną pianą

Bojąc się o uszkodzenia lakieru, wielu właścicieli samochodów stara się myć je metodą bezdotykową. Jednym ze środków, które to umożliwia jest tak zwana aktywna piana. Jako preparat bardzo silnie działający, może być używany zarówno w trakcie czyszczenia karoserii, jak i elementów chromowanych. Najlepiej sprawdza się też w połączeniu z myjkami ciśnieniowymi. Z ich pomocą wszystkie zabrudzenia schodzą szybko i łatwo, a my możemy się cieszyć czystym samochodem bez zbędnego wysiłku.

Sposób w jaki działa aktywna piana koncentruje się na dokładnym eliminowaniu brudu wszelkiego pochodzenia. Co więcej, omawiany środek zapewnia również ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi. Dzięki niemu czyścimy auto, ale również zabezpieczamy je przed szkodliwymi czynnikami.

Jak używać aktywną pianę?

Aktywną pianę aplikować można za pomocą myjki ciśnieniowej, piaskownicy lub innych urządzeń, które przeznaczone są do wytwarzania piany. Na rynku dostępna jest ich szeroka oferta, dlatego każdy zainteresowany klient z pewnością będzie w stanie wybrać spośród niej coś dla siebie. Ci, którzy martwią się jednak, że aktywna piana zniszczy ich lakier – nie mają się czego bać. Środek ten mimo, że doskonale usuwa brud, to jednocześnie jest łagodny dla karoserii. Nic dziwnego, że decydują się na niego kierowcy, ale też właściciele myjni. Sprawdza się tak samo dobrze w domowych warunkach, jak i w ogólnodostępnych punktach myjących.

Gdzie jednak kupić omawiany środek? Zamówić go możemy na przykład przez Internet. Środek o neutralnym pH, bezpieczny dla wszystkich rodzajów lakierów i idealny do bezdotykowego mycia kosztuje tam mniej więcej 27 złotych. Za tą cenę możemy być jednak pewni błyskawicznego usunięcia brudu i ochrony lakieru. Co więcej, bez wychodzenia z domu zamawiamy produkt pod same drzwi. Oszczędzamy dzięki temu czas i kolejne pieniądze.

Jeśli powyższe kwestie nie są wystarczająco przekonywujące, warto zapoznać się ze szczegółowym działaniem piany aktywnej – a więc z tym z jakimi rodzajami zabrudzeń radzi sobie ona najlepiej.

Aktywna piana

Aktywna piana dostępna w sklepie Fareclasklep.pl

Z jakimi rodzajami zabrudzeń radzi sobie aktywna piana?

Biorąc pod uwagę różne przeznaczenie pian myjących, można wyróżnić takie, których używa się do mycia wstępnego, mycia ciężkich zabrudzeń, mycia ciężarówek i mycia z woskiem.

Pierwszy rodzaj najlepszy jest, gdy usuwanie brudu powierzchniowego dopiero rozpoczynamy. Taką pianę zazwyczaj cechuje też nieco mniej aktywnych składników. Kolejny typ, to preparat radzący sobie z naprawdę sporymi zabrudzeniami. Nieco droższy, ale również efektywniejszy, niż poprzedni. Pianka aktywna do ciężarówek, to z kolei produkt specjalnego przeznaczenia. Dzięki niemu jesteśmy w stanie oczyścić duże auto po długiej trasie, a więc usunąć z niego smołę, insekty czy nawet kawałki z asfaltu. Aktywna piana z woskiem, to natomiast środek, który dodatkowo posiada w swym składzie wosk. Nie tylko więc czyści, ale też konserwuje.