Logo
Jak wyczyścić auto przed sprzedażą?
31 sty 2020

Jak wyczyścić auto przed sprzedażą?

Post by Radek

Sprzedaż samochodu nie jest łatwym zadaniem. Często wymaga wiele czasu i wysiłku. Spotykamy się z potencjalnymi kupcami, prowadzimy wiele rozmów. Jeździmy z zainteresowanymi osobami na przeglądy.

Bardzo rzadko zdarza się, że auto sprzedaje się za pierwszym razem. Kupcy kręcą nosem, próbują wynegocjować niższą cenę. Tak sprawa wygląda, ale można sobie pomóc. Sprawić, żeby auto wyglądało lepiej, zachęcało do kupna. Wystarczy poddać samochód kompleksowemu czyszczeniu. Jest to forma inwestycji, która z pewnością się zwróci.

Przygotowane auto łatwiej sprzedać

Pierwszą czynnością, która pomoże sprawić, by auto było atrakcyjniejsze jest renowacja i polerowanie lakieru. Dzięki temu zabiegowi karoseria odzyska dawny blask. Usunięte zostaną wszystkie rysy, ale też nie tylko one. Specjaliści zajmą się też przebarwieniami, usuną zmatowienia i utlenione części lakieru. Jest to tak zwana korekta lakieru.

Wspomniana korekta obejmuje też dokładne umycie auta. Lakier zostaje pokryty warstwą ochronną, zapobiegającą dalszemu niszczeniu karoserii. Można oczywiście wykonać polerowanie samodzielnie, ale nie jest to wcale łatwy proces. Wymaga wiedzy i doświadczenia. Oprócz tego potrzebne są odpowiednie preparaty i sprzęt. Warto więc zaopatrzyć się w profesjonalne specyfiki, bądź oddać auto w ręce specjalistów. W konsekwencji, lśniący lakier zrobi wrażenie na kupujących.

Wnętrze tak samo ważne

Dokładnie przygotowane wnętrze auta, wpływa na szanse sprzedaży. Gruntownie wyprana tapicerka to wnętrze pozbawione roztoczy, drobnoustrojów i kurzu. Podanie informacji o przeprowadzonym czyszczeniu z pewnością sprawi, że potencjalny klient łaskawiej spojrzy na nasze auto. Jeśli w jakichś miejscach tapicerka była uszkodzona, w profesjonalnej myjni będziemy mogli dokonać jej naprawy.

Kolejną ważną sprawą jest zapach w samochodzie. Jeśli na przykład paliliśmy w nim papierosy, ich zapach może się nadal utrzymywać. Zamawiając ozonowanie wnętrza, pozbędziemy się problemu niepożądanych zapachów. Mamy też możliwość wyczyszczenia klimatyzacji. Jeśli do tej pory nie była odświeżana, przed sprzedażą warto to zrobić. Usunięte zostaną szkodliwe dla zdrowia grzyby. Kolejna zaleta dla kogoś zainteresowanego kupnem.

kompleksowe czyszczenie samochodówZwiększenie szans

Żeby zwiększyć szanse na sprzedanie auto, dobrze jest je dokładnie wyczyścić z użyciem chemii samochodowej. Jeśli nie mamy na to czasu i odpowiednich narzędzi, warto oddać je w fachowe ręce. Kompleksowe czyszczenie samochodów oferowane przez myjnie jest idealnym rozwiązaniem, sam sprawdź ofertę myjni.

Mycie i polerowanie lakieru przywróci blask karoserii. Znikną szpecące auto zarysowania i odpryski, a powłoka ochronna zapobiegnie pojawieniu się nowych. Gruntownie wyprana tapicerka zachęci klientów do poważnego rozważenia zakupu naszego auta. Będziemy też mogli zaproponować wyższą cenę za odświeżone auto.

Dane firmy

 Lack Protect Wrocław
Przygotowanie auta na sprzedaż

Adres: ul. Monte Cassino 16B, 51-681 Wrocław

Mail: info@lackprotect.pl

Telefon: +48 602 398 326 , +48 789 312 334

www: Lack Protect