Logo
Jak zabrać się za polerowanie karoserii auta?
29 lut 2016

Jak zabrać się za polerowanie karoserii auta?

Post by Radek

Polerowanie i czyszczenie tapicerki

Polerowanie lakieru i pranie tapicerki to usługi w ramach ręcznej myjni samochodowej. Pozwalają na utrzymanie samochodu w czystości tak, że przyjemnie jest się nim poruszać oraz w nim przebywać. Szczególnie, że wiele osób używa samochodów na co dzień do pracy lub spędza w nich dużo czasu. Firma która posiada samochody musi o nie dbać, ponieważ podlegają ocenie przez ewentualnych klientów.

Ręczna myjnia pozwala na doprowadzenie wnętrza samochodu do odpowiedniego stanu czystości. Taki zabieg jest konieczny aby usunąć trudne zanieczyszczenia nie dające się wyeliminować w żaden inny sposób. To również konieczność w celu odświeżenia całego samochodu. Niekiedy na tapicerce lub fotelu rozleje się jakiś produkt spożywczy. Jeśli jest to na przykład ryba albo krew to problemem może stać się zapach. Takie plamy stają się również bombą bakteriologiczną. Umycie wnętrza auta to nie tylko niezbędny sposób na jego odświeżenie bezpośrednio przekładający się na komfort jazdy, ale również eliminacja nieprzyjemnych zapachów powstałych zarówno z powodu przewożonych produktów jak i zwykłego procesu użytkowania.Nowy samochodów

Jak funkcjonuje myjnia samochodowa?

Każdy mężczyzna docenia swoje auto i chce o nie dbać, aby służyło mu jak najdłużej. W dużej mierze zależy to oczywiście od jego stanu technicznego. Jest przy tym jednak także ważne by wyglądało ono dobrze. Niestety nie zawsze jest czas na to by poprawnie dbać o wygląd auta. Na szczęście są myjnie samochodowe, gdzie można skorzystać z takich usług jak polerowanie lakieru, pranie tapicerki.

Ręczna myjnia to miejsce, gdzie samodzielnie można doprowadzić swoje auto do odpowiedniego stanu czystości, a ponadto zamówić specjalne usługi pozwalające na cieszenie oczu błyszczącą karoserią. Polerowanie odbywa się za pomocą specjalistycznej maszyny oraz środków chemicznych, które nie szkodzą karoserii a doprowadzają poziom jej nabłyszczenia do najwyższego poziomu połysku. Na samochód nakładany jest najpierw specjalny wosk mający na celu ochronę i konserwację w różnych warunkach atmosferycznych. Polerowanie to proces, który następuje następnie. Jest to zabieg, który wystarczy wykonać raz na trzy miesiące aby karoseria była zawsze w stanie idealnym – polerowanie samochodów to świetny sposób na to aby podnieść walory estetyczne swojego pojazdu. Można zabieg ten wykonywać na całości lub na wybranych elementach karoserii.

Czy warto polerować?

Pierwszym i najważniejszym argumentem jest to, iż polerowanie znacząco wpływa na przywrócenie karoserii jej naturalnego blasku, dzięki czemu dobrze się prezentuje nawet w najbardziej wysłużonych samochodach. Polerowanie samochodu znacząco zmniejsza widoczne rysy oraz skazy dobrze je maskując nawet na kilka miesięcy. Do polerki wykorzystuje się przede wszystkim sprzęt polerski takie jak polerki orbitalne oraz polerki obrotowe, zaś na karoserię nakładane są pasty polerskie.

Tags: ,