Logo
Jakich kosmetyków używać do polerowania samochodu?
21 lis 2016

Jakich kosmetyków używać do polerowania samochodu?

Post by Radek

Temat pielęgnacji auta jest bardzo chętnie poruszany na wszelkiego rodzaju forach motoryzacyjnych. Duże rzesze kierowców dopytują, jakie kosmetyki samochodowe działają najskuteczniej i jak ich używać, aby uzyskać najlepsze efekty. Chemia samochodowa pozwala właścicielom aut na kompleksową konserwację pojazdu oraz poprawienie jego wyglądu, dlatego coraz częściej wybieramy produkty renomowanych firm, które promowane są jak najefektywniejsze i najbardziej kompleksowe. Czy prawdą jest, że warto wybierać produkty droższe, ponieważ charakteryzują się one większa skutecznością? Spytaliśmy pracowników sklepów z kosmetykami samochodowymi, oraz samych kierowców, co sądzą na ten temat i odpowiedzi są dość jednoznaczne.

Jakie auto kosmetyki czyszczą i pielęgnują najlepiej?

Większość osób przyznaje, że warto kupować produkty od renomowanych producentów, ponieważ cechują się one o wiele lepszą jakością i zapewniają bardziej zadowalające efekty. Szczególną uwagę zwrócili właściciel samochodów na temat gąbek używanych do polerowania. Tego typu produkty znacząco się od siebie różnią, w zależności od ich ceny. Kilku kierowców poinformowało nas nawet, że tańsze zamienniki mogą przyczynić się do zarysowania oraz uszkodzenia karoserii. Gąbki z niższej półki produkowane są z kompozytów de facto nie nadających się do nakładania pasty na nawierzchnię auta. Potwierdzają to sprzedawcy, którzy zauważają widoczne na pierwszy rzut oka różnice między produktami tańszymi a droższymi. Ważne jest również dobranie odpowiednich gąbek pod kątem pasty, którą będziemy używać. Każda pasta tworzona jest w celu uzyskania innego efektu bądź połysku, więc warto skompletować odpowiednie produkty i cieszyć się oszałamiającym wynikiem pracy.

pexels-photo-165600

Polerka elektryczna – jak poprawić efekty?

Auto kosmetyka pozwala w dzisiejszych czasach na osiągnięcie naprawdę niesamowitych efektów. Polerowanie auta za pomocą specjalistycznej maszyny sprawia, że lakier nabiera jeszcze większego połysku. Jest to efekt praktycznie niemożliwy do osiągnięcia w przypadku polerowania ręcznego. Urządzenie przypominające szlifierkę posiada miejsce na zamocowanie odpowiedniej gąbki, która po nałożeniu kręci się z dużą szybkością i zapewnia jeszcze lepszy efekty. Maszyny polerskie marki Rupes, takie jak dostępne w sklepie: UrbanDetailing.pl, to najlepsze urządzenia dostępne polskim rynku. Najczęściej używane są przez osoby zajmujące się polerowaniem profesjonalnie, ale często sięgają po nie również zwykli kierowcy.

Ta maszynka charakteryzuje się najwyższymi obrotami przy minimalnych wibracjach, dzięki czemu możliwe jest zachowanie wymaganej przy polerowaniu precyzji.  Profesjonalna chemia kosmetyczna ma bardzo szerokie zastosowanie i nie ogranicza się tylko do polerowania. Są setki innych produktów, które utrzymują nasze auto w czystość bądź dbają o wygląd i konserwację opon czy plastikowych części auta. Do Polski sprowadzane jest coraz więcej produktów z zagranicy, dzięki którym uzyskamy najlepsze efekty z możliwych. Warto zainwestować w produkty dostępne w renomowanych sklepach detailingowych, w celu przekonania się na własne oczy, jak dużą jakość mogą one wnieść.

Tags: , ,

0 Comments