Logo
Jakie samochody sprowadzamy z zagranicy?
4 wrz 2018

Jakie samochody sprowadzamy z zagranicy?

Post by Radek

Samochody i części do nich stanowią najczęściej importowane towary z zagranicy do Polski. Polacy często decydują się na zakup używanych samochodów sprowadzonych z innego kraju. Największą popularnością cieszą się samochody sprowadzane z Niemiec. Nabywcy doceniają ich wyposażenie i dobry stan utrzymania.

Według Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego najczęściej sprawdzaną marką jest Volkswagen. Za nią kolejne to Opel, Audi, Ford oraz BMW. Popularność wymienionych marek utrzymuje się od dłuższego czasu. W tym roku najczęściej sprowadzane są auta ponad dziesięcioletnie. Natomiast niecałe 10% stanowią samochody młodsze niż czteroletnie.


Polacy czasem decydują się sprowadzić samochód z zagranicy na własną rękę. Po znalezieniu oferty w Internecie mają możliwość wyjechać i dokonać zakupu z uwzględnieniem wszystkich formalności. Natomiast na miejscu trzeba liczyć się z koniecznością porozumienia się ze sprzedawcą, co dla niektórych jest powodem, dla którego na przykład przekazują to zadanie zajmującym się tym firmom.