Logo
Jazda samochodem na prezent – jaki model warto wynająć?
27 lut 2020

Jazda samochodem na prezent – jaki model warto wynająć?

Post by Radek

Jazda autem sportowym to marzenie wielu osób interesujących się motoryzacją i lubiących poczuć przypływ adrenaliny na trasie. Choć testowanie możliwości współczesnych aut na polskich drogach byłoby niebezpieczne i niezgodne z prawem drogowym, zabranie takiej zabawki na przeznaczony do tego tor to już zupełnie inna bajka. W Polsce działa ponad 30 tego typu miejsc oferujących możliwość jazdy najlepszymi samochodami sportowymi dostępnymi na rynku. Doskonały pomysł na prezent? Zdecydowanie tak, i to nie tylko dla bliskich, ale i samego siebie.

Jazda samochodem jako prezent – dlaczego warto?

Wykup vouchera na przejażdżkę szybkim samochodem na torze wyścigowym to dość niecodzienny, a przy tym wyjątkowo ciekawy prezent dla każdego, kto interesuje się motoryzacją i lubi poczuć przyspieszenie za kierownicą. Jazda na torze może odbywać się z instruktorem bądź samodzielnie, a już sama wizyta i możliwość obserwacji innych uczestników przyspieszających do 200-300 km/h będzie powodem do radości i zadowolenia.

Emocje, jakich można doświadczyć wsiadając za kierownicę sportowego auta na torze są nieporównywalne do tego, co moglibyśmy czuć na drodze – świadomość możliwości rozpędzenia się do pełnej prędkości, pokonania trasy niczym rasowy zawodnik i przetestowania sprawności auta daje dodatkowy zastrzyk adrenaliny, o którym trudno zapomnieć.

Dzięki możliwości zaproszenia ze sobą osób towarzyszących, wyjazd na tor autem sportowym będzie dobrą pamiątką urodzinową i prezentem, który pozostanie w pamięci na długo. Większość torów pozwala bez problemu na kręcenie filmów i robienie zdjęć przejeżdżającym uczestnikom.

Często na miejscu można spotkać nawet specjalne strefy zdjęciowe, w których stworzenie pamiątkowego zdjęcia nie będzie wiązało się z przeszkadzaniem w jeździe innym uczestnikom. Jeśli tylko zachowasz bezpieczeństwo na trasie toru, nic nie stoi na przeszkodzie by cieszyć się z niego w pełni i zapamiętać przejażdżkę na długo.

Jakie samochody można wynająć?

Jedną z ciekawszych zalet podarowania jazdy samochodem na prezent jest stworzenie możliwości przejazdu autem marzeń. Nawet fani motoryzacji nie myślą często o możliwości wypożyczenia auta sportowego czy luksusowego i przejażdżce nimi po przygotowanym do tego torze.

Zaskoczenie ich tego typu prezentem będzie z pewnością strzałem w 10. Wybór samochodu? Możesz pozostawić go w rękach osoby obdarowywanej lub znając jej preferencje podarować wybrany już samochód w prezencie – zaskoczenie, gdy po przyjeździe na tor zostanie zaproszona do wymarzonego Lamborghini, Porsche, Audi, BMW, Mercedesa czy Mustanga z pewnością będzie warte utrzymania wyboru samochodu w tajemnicy.

mustang gt

Konkretne modele samochodów dostępne do wynajęcia w ramach prezentowej przejażdżki zależą od wybranej wypożyczalni. Najbezpieczniejszą opcją jest oczywiście wynajęcie takiego auta do jazdy na przeznaczonym do tego torze – wypożyczalnia zewnętrzna może dostarczyć wybrane auto na tor, ale istnieje też wiele miejsc działających bezpośrednio na terenie istniejących torów i pozwalających na wybór spośród znacznie bardziej rozbudowanej floty aut. Każdy ma szansę znaleźć tu coś dla siebie i przez godzinę czy dwie poczuć się jak właściciel wyjątkowego auta. Warto oczywiście pamiętać i przypomnieć osobie obdarowywanej prezentem o zasadach bezpiecznej i odpowiedzialnej jazdy – na torach wyścigowych i w autach sportowych również obowiązują przepisy ruchu drogowego.

Kiedy warto wybrać jazdę autem sportowym na prezent?

Planując zakup vouchera na przejazd autem sportowym po torze warto dobrze zaplanować datę jazdy i skoordynować ją z terminami dostępnymi w wypożyczalni i na torze. Jeśli to możliwe, warto wcześniej upewnić się o prognozie pogody na dany dzień – jeśli osoba, do której rąk trafi prezent po raz pierwszy zasiądzie za kółkiem szybkiego, sportowego auta, wybór dobrych warunków na trasie może znacznie uprzyjemnić doświadczenie z jazdy i usunąć stres związany z jazdą po mokrym torze.