Logo
Metody złodziei samochodów
3 cze 2019

Metody złodziei samochodów

Post by Radek

Kiedy wybierasz się na wakacje czy w podróż służbową, z całą pewnością upewniasz się, że Twoje mieszkanie lub dom są dobrze zamknięte i zabezpieczone przed kradzieżą. Jednak oprócz miejsca, w którym mieszkasz, na pewno chcesz zabezpieczyć również swój samochód. Czy wiesz, jak to zrobić? W tym artykule piszemy o tym, jakie metody wykorzystują złodzieje i w jaki sposób możesz się upewnić, że Twój pojazd będzie bezpieczny w czasie Twojej nieobecności. Czego nie robić, a o czym absolutnie należy pamiętać?

Bezpieczeństwo samochodu

Chyba każdy co jakiś czas słyszy, że samochód znajomego czy sąsiada został ukradziony – jest to w dalszym ciągu często popełniane przestępstwo. Czasami dzieje się to w nocy, ale zdarza się również w ciągu dnia, a wszystko zależy od okoliczności i miejsca, w którym samochód się znajduje. Złodzieje samochodów często obserwują dany teren, żeby upewnić się, kiedy da się ukraść dany pojazd. Wiedzą zatem, czy dany obszar jest pod obserwacją firmy ochroniarskiej, czy nie. Przestępcy sprawdzają, czy poszczególne obszary, w tym parkingi, mają kamery czy tylko atrapy kamer, które mają odstraszać drobnych złodziei. Nawet jeśli w niektórych miejscach kamery się znajdują, zdarza się, że jest tam kiepskie oświetlenie, które uniemożliwia zidentyfikowanie złodziei, którzy kradną samochód nocą.

parking

 

Jak uchronić samochód przed kradzieżą?

Czy można w jakiś sposób ochronić swój pojazd przed kradzieżą? Jak najbardziej. Warto zorientować się, gdzie w pobliżu Twojego miejsca zamieszkania znajduje się miejsce dobrze strzeżone, mające kamery na najwyższym poziomie oraz wysokiej jakości mechanizm wstępu na teren danego parkingu. Jeśli posiadasz dom i własne miejsce parkingowe, zostawiaj pojazd na tym miejscu. Czasami zdarza się tak, że samochody są zostawiane na podjazdach, kiedy nie chce się poczekać na otwarcie bramy. Jednak złodzieje wykorzystują takie chwile nieuwagi.

Wybierając parking dla swojego samochodu, upewnij się, że osoby, które tam pracują, są dobrze poinformowane, co robić w razie próby kradzieży oraz że teren parkingu jest dobrze oświetlony i obserwowany.

Wyjeżdżam – co z samochodem?

Kiedy jedziesz na wakacje bądź do pracy za granicę, zadbanie o bezpieczeństwo Twojego samochodu jest jedną z najważniejszych formalności. Gdzie zatem najlepiej jest zostawić pojazd podczas dłuższej nieobecności? Idealnym miejscem jest parking znajdujący się w pobliżu lotniska. Dlaczego? Z wielu powodów. Po pierwsze, jest to miejsce czynne przez całą dobę, co oznacza, że jest dobrze obserwowane przez pracujących tam fachowców, którzy są przygotowani na szybkie działanie w przypadku próby kradzieży.

Parking znajdujący się w pobliżu lotniska to miejsce bardzo dobrze zabezpieczone – znajdują się tam wysokiej jakości kamery rozstawione na całym terenie, a nie tylko przy wejściu, jak w przypadku niektórych parkingów miejskich. Oprócz tego jest to miejsce bardzo dobrze oświetlone, co jest niezwykle ważne nie tylko dla ludzi korzystających z tego parkingu, ale również w przypadku próby kradzieży – złodzieje są dobrze widoczni na nagraniach dzięki temu, że obszar jest właściwie oświetlony. Przed podróżą warto wziąć pod uwagę również to, że jeśli wyjazd się przedłuży, będzie trzeba pozostawić samochód w danym miejscu dłużej, a nie na każdym parkingu można przedłużać taki wynajem miejsca. W pobliżu lotnisk parkingi pracują na dużo bardziej elastycznych zasadach – dostosowują swoje usługi do potrzeb klientów, dzięki czemu zaparkowanie tam samochodu na dłuższy pobyt poza domem jest świetnym pomysłem.

Tags: ,