Logo
Motocykl turystyczny dla osoby początkującej – jaki wybrać?
14 sty 2021

Motocykl turystyczny dla osoby początkującej – jaki wybrać?

Post by Radek

Posiadanie własnego motocykla to marzenie każdego mężczyzny, choć w obecnych czasach coraz częściej możemy zaobserwować nawet panie dosiadające jednośladów. Podróże motocyklem to nie tylko pasjonujące hobby czy sposób przemieszczania się, a swego rodzaju styl życia. Warto jednak podkreślić, że długa trasa na nieodpowiednim motocyklu może nas skutecznie zniechęcić do tej emocjonującej formy aktywności. W ten sposób można szybko zamienić przyjemność w wolno mijające męczące kilometry. Jeśli zastanawiasz się, jakie korzyści płyną z korzystania z motocykli  turystycznych i dlaczego świetnie sprawdzają się na długich trasach oraz doskonale radzą sobie w trudnych warunkach. Opowiemy także o najważniejszych zaletach wypożyczalni motocykli dla osób początkujących.

Wypożycz motocykl turystyczny i poczuj komfort podróży na długich trasach

Motocykl turystyczny to niewątpliwie świetnie skonstruowana maszyna zdolna do pokonywania dużych dystansów w różnych warunkach pogodowych. Do najważniejszych zalet jednośladów można zaliczyć zwiększony bak, większą ilość toreb i sakiew oraz dużo wyższe owiewki. To, co  początkujący miłośnicy turystycznych jednośladów mocno docenili w motocyklach tego typu, to wygoda oraz większy komfort podróży niż w przypadku wersji sportowej tego urządzenia. Niektóre z modeli motocykli szosowo-turystycznych posiadają również GPS, rozbudowane radio czy nawet podgrzewanie siedzenia.

	 wypożyczalnia motocykli warszawa ceny

Rodzaje motocykli turystycznych. Czy warto wypożyczyć motocykl BMW?

Klasycznymi przedstawicielami tego gatunku są duże i ciężkie maszyny, obowiązkowo obwieszone kuframi. Dość często mają one dodatkowe schowki, gniazda z prądem, rozbudowane komputery z nawigacją czy głośniki. Ważnym elementem świadczącym, iż mamy do czynienia z klasycznym modelem motocykla turystycznego, jest duża szybka chroniąca przed wiatrem. Siedziska to sporych rozmiarów wygodne fotele. To tylko kilka z powodów, dzięki którym coraz chętniej z motocykli turystycznych korzystają zapaleni miłośnicy długich wypraw jednośladem. Popularną marką, która produkuje wysokiej jakości motocykle turystyczne, jest BMW. Kojarzona jest z dobrą jakością i komfortem, a także w wysokorozwiniętą technologią.

Innym rodzajem motocykli turystycznych są maszyny nazywane adventure. W przeciwieństwie do klasycznych modeli jednośladów turystycznych nadają się one do trudniejszych, bardziej wymagających tras. Mają zdać egzamin podczas długich dystansach nie tylko na równym asfalcie, ale i na zniszczonych drogach mniej rozwiniętych krajów, na szutrach, a nawet podczas wyprawy off-roadowej. Maszyny tego typu cechuje wyższe zawieszenie oraz węższe koła. Cechą wspólną motocykla adventure i jego klasycznego odpowiednika jest wbudowany nadajnik GPS.

wypożyczalnia motocykli turystycznych  bmw dla początkujących

Trzecim, a zarazem ostatnim typem motocykli turystycznych jest motocykl sportowo-turystyczny. Inspiracją do stworzenia tego rodzaju jednośladu były klasyczne sportowe motocykle, które głównie kojarzą się nam z szybkością i adrenaliną. Jednak to, co wyraźnie odróżnia jednoślad sportowo-turystyczny od klasycznych modeli sportowych, nazywanych także „ścigaczami”, są wygodniejsze siedziska i pozycje za kierownicą, często modele te posiadają również kufry, zaś charakterystyka silnika jest bardziej przystosowana do długich podróży. Wielką frajdę wszystkim amatorom jazdy motocyklem sportowo-turystycznym sprawia dostosowanie jednośladu do różnego rodzaju tras. Motocykl ten sprawdza się zarówno na świetnie rozwiniętych autostradach, ale także na ciasnych zakrętach zachęcających do dynamicznej jazdy.

Dlaczego warto skorzystać z usług wypożyczalni motocykli turystycznych?

Osoby początkujące decydujące się na wypożyczenie motocykla turystycznego w wypożyczalni mogą liczyć na atrakcyjne oferty podczas długoterminowego wypożyczenia pojazdu, na przykład na miesięczną wyprawę jednośladem. Co ważne, wynajem motocykli jest znacznie lepszą opcją w stosunku do ich zakupu. Nie zawsze jesteśmy w stanie pozwolić sobie na tak wysokie koszta związane z inwestycją w nowe urządzenie. Istną kwestią wpływającą na wybór wypożyczalni motocykli przez osoby początkujące jest ubezpieczenie maszyny w OC, AC oraz NNW. Dzięki temu skutecznie zwiększamy bezpieczeństwo motocykla oraz osoby kierującej pojazdem. Wypożyczalnie pozwalają także na dodatkowe doposażenie jednośladu w oryginalne oraz często – bardzo ułatwiające podróż – akcesoria.

Wynajmując motocykl turystyczny, powinieneś odpowiednio przeanalizować swoje potrzeby. Decydując się na jazdę motocyklową należy z góry określić dystans, ponieważ dzięki tej informacji najłatwiej będzie dobrać najkorzystniejszą ofertę z wypożyczalni.