Logo
Mustang Shelby, Dodge Charger i Pontiac GTO – jak ściągnąć klasycznego klasyka ze Stanów
4 cze 2018

Mustang Shelby, Dodge Charger i Pontiac GTO – jak ściągnąć klasycznego klasyka ze Stanów

Post by Radek

Mustang Shelby, Dodge Charger czy Pontiac GTO – amerykańskie klasyki, o których w dalszym ciągu marzą miliony fanów motoryzacji na całym świecie. Choć samochody te dawno wyszły z produkcji i znane są ze zużywania znaczących ilości paliwa, ich sława nie słabnie, a grono osób próbujących ściągnąć klasyka do Polski jest w dalszym ciągu ogromne. Perełki z najlepszych roczników ery Muscle Cars są dziś doskonałym pomysłem na inwestycję i przy odpowiednim nakładzie finansowym mogą okazać się nie tylko piękną ozdobą ulic, ale i przede wszystkim doskonałym zabezpieczeniem finansowym. Aby jednak móc pochwalić się takim nabytkiem nie wystarczy przeszukać lokalnych aukcji samochodowych – klasyki z Ameryki kosztują w Europie krocie, podczas gdy ściągnięcie ich ze Stanów Zjednoczonych, nawet z uwzględnieniem wszystkich opłat dodatkowych, to oszczędność rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych. Jak ściągnąć klasyka ze Stanów?

Jak działa import samochodów z USA

Jak nie trudno się domyślić, transport samochodów ze Stanów Zjednoczonych to dość duże przedsięwzięcie wymagające wielu kroków przygotowawczych. Sprawdzenie stanu technicznego pojazdu przed jego zakupem to pierwsze wyzwanie, z jakim przyjdzie ci się zmierzyć – o ile nie planujesz wyjazdu do USA i nie masz tam zaufanych znajomych, w nieświadomości pozostajesz niemalże do końca.

Istnieją oczywiście usługi pozwalające na wykonanie przepisowego badania technicznego na terenie USA, jednak to w dalszym ciągu dodatkowe koszty związane z zakupem. Do tego dochodzą kwestie zamówienia transportu przez ocean oraz transportu po Europie, gdyż samochodem ściągniętym ze Stanów nie można poruszać się po europejskich drogach bezpośrednio po zakupie. Dopiero w momencie, gdy samochód zostanie odpowiednio dostosowany do panujących w UE przepisów i wymogów drogowych oraz zarejestrowany w Polsce możliwe będzie korzystanie z niego.

Pontiac GTO, Mustang Shelby, Dodge Charger – te piękne i klasyczne samochody to w Europie wydatek, na który stać naprawdę niewielu, co oczywiście sprawia, że klasyki są dziś naprawdę podziwiane i pożądane przez wielu. Najlepszą metodą zakupu klasyka ze Stanów Zjednoczonych w sposób uczciwy i legalny jest poszukiwanie ofert na dedykowanych aukcjach samochodowych oraz w zamkniętych bazach ofert.

Profesjonalny import samochodów

Aby uniknąć konieczności poszukiwania odpowiadającego ci modelu muscle car na własną rękę i organizowania jego legalnego zakupu oraz przewozu, warto rozważyć oferty firm specjalizujących się w tego typu inwestycjach. Serwis Mankar International, będący jednym z lepszych przykładów tego typu działalności pomaga swoim klientom w ściąganiu samochodów zza granicy zgodnie z ich życzeniem i konkretnymi wytycznymi. Dzięki specjalistycznej wiedzy oraz znajomości rynku pojazdów, firmy zajmujące się ściąganiem samochodów zza oceany są w stanie ocenić w twoim imieniu stan techniczny i wizualny samochodu oraz znaleźć najlepszą, dopasowaną do twoich możliwości ofertę sprzedaży i przeprowadzić cały proces transakcji i sprowadzania auta w sposób sprawny i bezproblemowy.

Korzystanie z tego typu usług to opcja wygodna i opłacalna – nawet po doliczeniu do kosztu całkowitego prowizji za usługę pośredniczenia w sprowadzeniu samochodu, zakup pojazdu ze Stanów to oszczędność rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych. Wszystko, co pozostanie do zrobienia po dostarczeniu ci samochodu to wykonanie odpowiednich przeglądów i napraw, dostosowanie auta do polskich dróg i zarejestrowanie go w urzędzie. Proste, prawda? Teraz i ty możesz cieszyć się klasykiem ze Stanów!