Logo
Najczęściej kupujemy używane
27 lut 2015

Najczęściej kupujemy używane

Post by Radek

W Polsce na drogach można spotkać głównie samochody używane, kupowane z drugiej ręki. Niezwykle rzadko decydujemy się na auta, jakie kupowane są prosto od producenta w luksusowych salonach. Oczywiście pod tym względem bardzo zazdrościmy naszym sąsiadom, Niemcom, ponieważ okazuje się, że tam nawyki motoryzacyjne są zupełnie inne. W większości przypadków Niemcy kupują całkiem nowe auta, warto też dodać, że dostępne za granicą modele są jeszcze bardziej nowoczesne niż u nas, więc rzeczywiście ma to ogromne znaczenie w takiej sytuacji. Oprócz tego po kilku latach takie samochody są wymieniane. W Polsce kupno samochodu wygląda dzisiaj zupełnie inaczej.

Jak wynika z najnowszych zestawień statystycznych, Polacy najczęściej decydują się na samochody 10-letnie, właśnie tak wygląda przeciętna sytuacja motoryzacyjna w naszych domach. Większości osób nie stać na nowe samochody, dlatego szuka się najbardziej optymalnych rozwiązań. Najczęściej zatem decydujemy się na wydatek rzędu dziesięciu tysięcy złotych. Często jednak nie kupujemy samochodu za gotówkę, ale w kredycie. Warto jednak się tutaj nieco bardziej zastanowić, ponieważ nie zawsze pożyczki oferowane przez komisy są dla nas komfortowe. Lepszym rozwiązaniem jest często zwykły kredyt gotówkowy, więc należy mieć to na uwadze.

Wiele na polskich drogach jeździ samochodów bardzo starych, a więc nawet czternasto- czy osiemnastoletnich. Jest to już rzeczywiście bardzo duże niebezpieczeństwo, gdyż w takich samochodach niemal wszystkie elementy zaczynają po prostu rdzewieć, należy zatem koniecznie wziąć to wszystko pod uwagę. W dalszej perspektywie i tak znacznie bardziej opłacalnym rozwiązaniem jest kupno nowszego samochodu, ponieważ jest on po prostu mniej awaryjny i nie trzeba go co kilka lat wymieniać. Należy zatem koniecznie zdecydować się na takie opcje, jakie będą dla nas optymalne. Czasami lepiej nieco dłużej poczekać, by kupić auto o znacznie lepszym standardzie i bezpieczniejsze dla kierowcy i pasażerów. Taki aspekt należy szczególnie mieć na swojej uwadze.

Tags: , ,