Logo
Nowsze znaczy lepsze? Porównujemy modele Audi
15 lip 2016

Nowsze znaczy lepsze? Porównujemy modele Audi

Post by Radek

Często mniej doświadczonym kierowcom wydaje się, że im nowszy model samochodu, nowsza generacja, tym lepiej. Nie zawsze jednak to idzie ze sobą w parze. Porównujemy dla was dwa modele Audi – A5 i nowsze A6. Jak w tym zestawieniu wypadną oba pojazdy? Możecie się zdziwić.

Spalanie i napęd w Audi A6

Nowe Audi A6 wyprzedza swój nieco starszy odpowiednik tym, że jest możliwość kupienia nowego modelu z instalacją gazową. Jeśli jednak chodzi o spalanie, Audi A5 zdecydowanie mniej obciąży nasz portfel, jeśli wybieramy silnik na benzynę. W mieście szóstka pali 12.75/100, co jest sporą sumką. To ponad litr więcej, niż piątka. W trasie jednak ich spalanie benzyny jest zbliżone, natomiast w silnikach dieslowych szóstka pali nieznacznie mniej (9.03 w mieście, 6.83 w trasie). Szóstka zużywa w mieście 14.27 l gazu, a w trasie 11.30.

Co ciekawe, A5 zostało ocenione w skali 1-10 na 9.44 pod względem komfortu jazdy, natomiast A6 otrzymało 8.55 punktów. Różnica na niekorzyść dla nowszego pojazdu dotyczy między innymi hamulców, a także niemal wszystkich kryteriów dotyczących oceny napędu. Jako lepsze od piątki ocenione zostało jedynie przyspieszenie od 80 do 120 km/h, pozostałe aspekty – elastyczność, skrzynia biegów, silnik i przyspieszenie od 0 do 100 oraz od 60 do 120 wypadły słabiej.wynajem samochodów wrocław

Wygląd to nie wszystko

Z pewnością jednak w nowszym modelu lepiej wypada wnętrze – mamy więcej miejsca z tyłu, co w piątce mogło przeszkadzać, jeśli często jeździli tam pasażerowie. Jest także wygodniejsze w obsłudze oraz ma lepszą karoserię. Lepiej oceniona została również widoczność, zarówno do przodu, jak i do tyłu. Niestety na tym pozytywy szóstki się kończą – zarówno niezawodność, jak i koszt napraw są o wiele lepiej punktowane w przypadku piątki.

Jeśli więc interesuje cię zakup nowszego modelu Audi, warto zastanowić się, czy będzie to faktycznie dobry wybór. Może lepiej wybrać jeszcze nowszą generację albo pozostać przy sprawdzonej, nieco ciasnej piątce? Jeśli nie ufasz ankietom i wolisz osobiście przekonać się, jak prowadzi się taki samochód, możesz sprawdzić, czy w okolicy nie jest dostępny wynajem samochodów, pozwalający na wypożyczenie pojazdu na kilka dni. Wtedy sam sprawdzisz, czy ten model ci odpowiada.

Tags: ,

0 Comments