Logo
Opinie o firmach – dlaczego warto je czytać i zamieszczać?
24 sie 2018

Opinie o firmach – dlaczego warto je czytać i zamieszczać?

Post by Radek

Portale pozwalające na zamieszczanie opinii o firmach w obrębie danej branży pojawiają się dziś w Internecie coraz częściej, gromadząc wokół siebie dość pokaźną liczbę osób zainteresowanych zarówno zdobyciem informacji na temat konkretnych przedsiębiorstw, jak i podzieleniem się własnymi doświadczeniami związanymi ze współpracą z nimi. Zaletą tego typu rozwiązań jest skupienie się wyłącznie na jednej branży, dzięki czemu nie trafiają tam osoby przypadkowe, a raczej ci którzy mają faktycznie coś do powiedzenia. Same firmy zachęcają dziś pracowników do uczestniczenia w tego typu portalach i tworzenia wspólnie internetowej wizytówki. Dlaczego warto czytać i tworzyć opinie o firmach?

Dlaczego warto czytać opinie o firmach?

Opinie zamieszczane na portalach katalogujących firmy to doskonała okazja by poznać branżę od środka, zagłębić się w specyfikę pracy i zrozumieć najważniejsze elementy konkretnego przedsiębiorstwa nawet przed podjęciem decyzji o chęci pracy na danym stanowisku. Spoglądając na przykład branży TSL, która choć z pozoru skupia się na nieskomplikowanym transporcie dóbr, w rzeczywistości jest bardzo zawiłą branżą operującą w aż trzech sektorach biznesu, nie trudno zauważyć korzyści, jakie płyną z czytania opinii.

muller international spedition

 

Na tak wysoko konkurencyjnym rynku jak branża TSL trudno liczyć na to, że wszystkie firmy praktykują dobre zachowania w drodze do osiągnięcia sukcesu. Niejednokrotnie słyszy się w mediach o firmach, które oszukują swoich pracowników tak, by wyjść z tego z jak największą korzyścią i zyskiem dla siebie. Przeglądając sprawdzone opinie na portalach takich jak www.opinia-spedycje.pl masz pewność, że zamieszczają je osoby faktycznie pracujące w danej branży i dla określonej firmy, gotowe podzielić się swoimi doświadczeniami i być może przestrzec lub udzielić rad na temat kontaktów z daną firmą. Opinie te nie zawsze muszą być złe – choć w Internecie panuje tendencja do zamieszczania wyłącznie negatywnych komentarzy, w przypadku bardziej specjalistycznych portali opinie mogą być naprawdę rzetelne i pomocne w wielu aspektach związanych z pracą w danej branży.

Dlaczego warto zamieszczać opinie o firmach w Internecie?

Poszukując pracy najczęściej staramy dowiedzieć się o firmie jak najwięcej zanim w ogóle podejmiemy próby rozmowy z jej przedstawicielami na temat ewentualnego zatrudnienia. Jeśli jednak już pracujemy dla danej firmy i mamy na temat jej ogólnej filozofii, polityki działań czy podejścia do pracownika jakiekolwiek zdanie, warto podzielić się nim w sieci i dać znać o swoich odczuciach osobom, które mogą znaleźć się na podobnej pozycji co ty jakiś czas wcześniej – poszukując informacji mogących ułatwić decyzję o podjęciu pracy dla danej firmy bądź zrezygnowaniu z ich oferty. Zarówno pozytywne, jak i konstruktywnie negatywne opinie są mile widziane, o ile pokrywają się z prawdą i wnoszą do konwersacji jakąkolwiek wartość.

 

 

Tags: , , , , , ,