Logo
Oryginalne części zamienne – samochód jak z salonu
19 maj 2020

Oryginalne części zamienne – samochód jak z salonu

Post by Radek

Samochód dla większości kierowców jest jak oczko w głowie. Ułatwia on w końcu wiele codziennych czynności – pozwala na sprawny i wygodny dojazd do pracy, umożliwia zrobienie dużych zakupów bez konieczności targania ciężkich siatek na tramwaj lub autobus, ułatwia podwożenie dzieci do szkoły i na zajęcia dodatkowe, a także może być bardzo wygodnym transportem na wakacje. Aby jazda samochodem była w pełni bezpieczna i wygodna, to o pojazd należy odpowiednio dbać i w razie potrzeby szybko go naprawić, zanim zepsują się inne elementy. Wtedy auto zacznie stwarzać zagrożenie na drodze, a koszty naprawy osiągną kolosalne kwoty. Jak sprawić, aby naprawiane auto było jak nowe?

Zaufaj sprawdzonym dystrybutorom oryginalnych i zamiennych części

Niektórzy kierowcy, gdy ich auto się zepsuje, zamiast udać się do renomowanego serwisu oraz zamówić oryginalne części zamienne ze sprawdzonego źródła, wybierają usługi najtańszego mechanika, o którym niewiele wiedzą i decydują się na zakup części używanych z niepewnego źródła. Niestety takie podejście nie jest rozsądnym wyborem i może przysporzyć znacznie więcej problemów, niż się wydaje. Po pierwsze, używane części zamienne bywają w bardzo różnym stanie, który może znacząco różnić się od zapewnień sprzedawcy. Z tego powodu może okazać się, że wkrótce po wymianie, części znowu będą zniszczone i zużyte, lub ulegną kolejnej awarii, ponieważ już w momencie ich zakładania nie były w dobrym stanie, nawet jeśli wizualnie nie budziły zastrzeżeń. W tej kwestii nigdy nie można mieć stuprocentowej pewności, ponieważ specjaliści od sprzedawania używanych części, którzy chcą oszukać swoich klientów, mają wiele sposobów na to, aby stare i zużyte części prezentowały się naprawdę dobrze.

Części do Audi – stan niemal jak z salonu

Wybór nowych części od sprawdzonego dystrybutora, to gwarancja wysokiej jakości produktów, które na pewno będą fabrycznie nowe. Wiele elementów można dostać jeszcze oryginalnie zapakowanych, inne sprzedawane są bez folii ochronnych, jednak nie należy martwić się tym, że okaże się, iż będą one zniszczone lub zużyte. W renomowanych sklepach, takich jak Auto PU, gdzie zaopatrzyć można się w sprawdzone części do Audi w Krakowie, możesz liczyć na naprawdę profesjonalną obsługę oraz rzetelne podejście do klienta, któremu oferowane są tylko i wyłącznie produkty zgodne z opisem. Części zamienne do samochodu marki Audi będą zupełnie nowe, pochodzące od cenionego producenta. Dodatkowo nowe części ze sprawdzonego sklepu bardzo często objęte są gwarancją, która umożliwia złożenie reklamacji, gdyby wystąpiła taka konieczność. Nowe części do Audi gwarantują bezpieczeństwo jazdy, idealne dopasowanie do rodzaju pojazdu oraz znacznie przedłużają jego żywotność.

Nowe części nie obniżają wartości Twojego samochodu

części do audi krakówZakup części w renomowanym salonie dystrybucji lub hurtowni, czy też sklepie online, to inwestycja w pojazd oraz gwarancja naprawy na wysokim poziomie. Jeśli naprawdę zależy Ci na bezpiecznej jeździe oraz na tym, aby Twój samochód po dokonaniu naprawy działał jeszcze przez długi czas, to nie ryzykuj i nie zamawiaj używanych części z niepewnego źródła. Nie tylko mogą okazać się one nieodpowiednio dopasowane do Twojego auta, ale również znacznie obniżą jego wartość, co odbije się, gdy będziesz chciał sprzedać pojazd i wymienić go na nowy. Oryginalne części zamienne ze sklepu oferującego tylko fabrycznie nowe produkty, znacznie mniej wpływają na wartość auta, nawet jeśli musisz dokonać naprawdę skomplikowanej naprawy.

Używane części to duże ryzyko również w kwestii ich oryginalności oraz pochodzenia. Niestety na wielu aukcjach online oraz na giełdach samochodowych bardzo często dostępne są używane elementy w niskich cenach, które pochodzą z nielegalnych źródeł, na przykład z rozłożonych na części samochodów kradzionych. Ponadto zdarza się również, że części sprzedawane jako używane oryginały, tak naprawdę są tańszymi zamiennikami, które w dodatku mogą okazać się nie do końca dopasowane do konkretnego modelu pojazdu. Aby uniknąć tego ryzyka, warto zdecydować się na zakup części w renomowanym sklepie, czy to online, czy stacjonarnym, który udziela gwarancji na swoje produkty i sprzedaje tylko i wyłącznie nowe elementy zamienne.

0 Comments