Logo
Polecane kosiarki wysięgnikowe Maschio-Gaspardo
13 sie 2021

Polecane kosiarki wysięgnikowe Maschio-Gaspardo

Post by Redaktor MK

Maschio-Gaspardo to międzynarodowa grupa, specjalizująca się w produkcji różnych maszyn rolniczych wykorzystywanych zarówno do siewu jak i uprawy.

W ofercie tej firmy znajdują się również różne maszyny komunalne, a w tym także kosiarki wysięgnikowe.

Ten rodzaj kosiarek to idealne rozwiązanie dla osób szukających maszyny uniwersalnej, która doskonale poradzi sobie z koszeniem trudno dostępnych miejsc i sprawdzi się tam, gdzie liczy się precyzja i zwrotność urządzenia.

Tego typu kosiarki mogą pracować z obu stron ciągnika, przez co są one bardzo uniwersalnym rozwiązaniem, często stosowanym podczas koszenia trawy i roślinności krzewiastej na wałach, w rowach, na stromych zboczach i innych miejscach, w których zwykłe kosiarki nie dałyby sobie rady.

Maschio-Gaspardo Margherita

Margherita to kompaktowy model kosiarki wysięgnikowej, który idealnie sprawdzi się w koszeniu małych przestrzeni i miejsc trudno dostępnych. Niewątpliwą zaletą tego modelu jest jego mobilność, zwrotność oraz niewielka waga. Ten model kosiarki wysięgnikowej może współpracować z ciągnikami o małej mocy (do 60 KM) i masie, a także z ciągnikami z przekładnią nawrotową, przez co bardzo często wykorzystywany jest do użytku prywatnego.

Maschio-Gaspardo Cristina

Kosiarki wysięgnikowe Cristina mogą współpracować z ciągnikami o mocy od 40 KM do 65 KM w zależności od modelu. Kosiarka ta jest idealnym wyborem dla niedużych firm komunalnych i nie tylko, ponieważ znakomicie sprawdza się m.in. również w specjalistycznych pracach sadowniczych. Kosiarka ta jest dostępna w kilku modelach, które różnią się zasięgiem, masą oraz wymaganiami co do ciągnika, z którym współpracują.

Maschio-Gaspardo Martina

Kosiarka wysięgnikowa Martina jest idealnym rozwiązaniem dla osób szukających profesjonalnej maszyny do regularnego koszenia rowów, skarp i poboczy w ciągu całego roku. Można ją łączyć z ciągnikami o średniej mocy, od 60 KM do 80 KM, z minimalnym rozstawem kół 2 m oraz masą 2500 kg. Ten model kosiarki dostępny jest w trzech wersjach, a jedna z nich 600T dzięki zastosowaniu ramienia teleskopowego posiada maksymalny zasięg 6,4 m.

Maschio-Gaspardo Palma

Jest to model kosiarki wysięgnikowej, która najlepiej spisuje się w koszeniu trawy, krzewów i krzaków, zarówno na polu, jak i podczas prac oczyszczania okolic dróg np. rowów, stromych zboczy i innych tego typu miejsc. Wersja 720T tej kosiarki wyposażona jest dodatkowo w 80-centymetrowe teleskopowe przedłużenie ramienia, które zapewnia większy zasięg przy zachowaniu kompaktowych wymiarów. Model ten jest idealny do długotrwałej pracy w terenie, z racji swojej wytrzymałości oraz niezawodności.

Maschio-Gaspardo Camilla

Camilla to model kosiarki wysięgnikowej przeznaczony specjalnie do pracy na drogach wyposażonych w bariery ochronne. Dzięki systemowi równoległoboku umożliwia ona pracę nad przeszkodami i obsługiwanie dwóch ruchów za pomocą jednego polecenia. Kosiarka Camilla może współpracować z ciągnikami o mocy od 60 KM do 80 KM oraz minimalnym rozstawie kół 2 m i masie 3000 kg.

Maschio-Gaspardo Gaia

Ten model kosiarek może być użytkowany z ciągnikami o masie od 2800 kg do 3200 kg i mocy od 60 KM do 80 KM. Jest to profesjonalna kosiarka, którą wykorzystuje się przy pracach na dużych terenach zielonych podczas całego roku. Wytrzymałe ramię, niezależny układ hydrauliczny z silnikiem, nadbieg i wysokowydajne przekładnie żeliwne to tylko niektóre cechy wpływające na niezawodność i wytrzymałość tego modelu.

wysięgnikowe kosiarki

Maschio-Gaspardo Katia

Katia to model kosiarki wysięgnikowej przystosowany do pracy z ciągnikami o masie co najmniej 3500 kg i mocy od 80 KM do 100 KM i minimalnym rozstawie kół 2 m. Jest to znacznie cięższa i mocniejsza kosiarka od pozostałych modeli i znakomicie sprawdzi się podczas prac związanych z utrzymaniem okolic dróg. 

Maschio-Gaspardo Lara

To czołowy model z oferty kosiarek wysięgnikowych firmy Maschio-Gaspardo. Wysoki sprzęg i teleskopowe przedłużenie pozwalają na osiągnięcie bardzo dużego zasięgu, dzięki czemu kosiarka może dotrzeć do odległych i trudno dostępnych miejsc. Jest ona przystosowana do pracy z najcięższymi ciągnikami, których masa wynosi 6000 kg, a moc co najmniej 100 KM.