Logo
17 gru 2022

Popularne programy i aplikacje dla firm transportowych

Post by Redaktor MK

Wsparcie dla firm transportowych, które dają nowoczesne technologie, to okazja, aby ułatwić współpracę, a tym samym być bardziej atrakcyjnym dla potencjalnych klientów. Dzięki inwestycji oraz wykorzystaniu tego, co oferuje rynek, z większą szczegółowością można zaplanować cały proces transportu, kontrolować etapy i tym samym uzyskać większe efekty.

Jak programy i aplikacje wspierają firmy transportowe?

Wprowadzenie nowoczesnych technologii w wielu różnych obszarach biznesu umożliwia poprawę wydajności, rozwój i poprawę oferowanych produktów czy usług. Podobnie jest w transporcie, gdzie aplikacje czy programy komputerowe wspomagają, usprawniają i ulepszają pracę. Dzięki tego typu rozwiązaniom można korzystać z potrzebnych narzędzi nie tylko w biurze, przy biurku czy w wyznaczonym miejscu. 

Mobilność oznacza szansę na wykorzystywanie niezbędnego oprogramowania dosłownie wszędzie. Dotyczy to zarówno kierowców, jak też spedytorów czy menadżerów. Elektroniczne narzędzia to wsparcie dla firm transportowych także jako element usprawniający komunikację, przesyłanie ważnych informacji, reagowanie na nagłe i niespodziewane sytuacje. Jeszcze innym plusem korzystania z nowoczesnych opcji jest kontrola każdego etapu procesu transportu oraz towaru.

Wsparcie dla firm transportowych – popularne programy i aplikacje

To, z jakich aplikacji czy programów korzysta dana firma czy osoba, zależy od konkretnej sytuacji. Istnieją pewne narzędzia, które zazwyczaj są bardzo przydatne, stąd ich popularność. Jednocześnie czasami warto skorzystać z czegoś mniej popularnego, ale za to pomocnego w konkretnym przypadku. Te najczęściej wykorzystywane, jako wsparcie dla firm transportowych, cieszą się renomą użytecznych, praktycznych, godnych polecenia oraz niezawodnych. 

  • BansForTrucks – aplikacja dla kierowców, w której można poznać zakazy, blokady, ograniczenia na trasie. Umożliwia tak zaplanować trasę, aby ominąć niedogodności, a tym samym nie tracić czasu na korek lub paniczne szukanie alternatywnej drogi. Pokazuje stałe, czasowe lub chwilowe niedogodności w Polsce, ale są też mapy na Europę.
  • EasySign – narzędzie jest bardzo wygodne i praktyczne dla osób pracujących w spedycji. Umożliwia elektroniczne podpisanie dokumentów przez kierowcę czy spedytorów, co oznacza, że szybko i łatwo można zrobić to na odległość, bez wizyty w centrali. Dostępna jest opcja darmowa lub bardziej rozbudowana płatna.
  • TransTask – narzędzie, dzięki któremu firma kontroluje ładunki. Pozwala na szybki dostęp do wszelkich informacji na ich temat, kontrolę oraz weryfikację potrzebnych informacji.
  • SPEDTRANS – rozbudowany program i praktyczne wsparcie dla firm transportowych. Wspomaga on zarządzanie pojazdami, dokumentami, ładunkami i wszystkim, co związane jest z działalnością. Chwalony za kompleksowość, szerokie możliwości, opcje do wyboru a także wersję podstawową i dodatkowe moduły. Co ciekawego oferuje? Mnóstwo, dla przykładu można tu wystawiać listy przewozowe, zapisywać i pokazywać wszelkie niezbędne informacje o danym ładunku, rezerwować terminy czy ustawiać przypomnienia. 
  • SOTIPM – w tym przypadku to zbiór aplikacji, które w różny sposób wspomagają w transporcie, pomagają w zarządzaniu, monitorowaniu, digitalizacji dokumentów, wprowadzaniu harmonogramów, usprawnianiu działań pracowników czy realizacji usług. Zaletą tej propozycji jest jej kompleksowość, pozwala w jednym miejscu zadbać o wszystko i to na bardzo zaawansowanym poziomie.
 • TACHO-TIR – aplikacja od znanej i cenionej firmy MaWo Group, przydatna dla każdego pracownika wykorzystującego kartę kierowcy do monitorowania czasu przejazdów. Pozwala na gromadzenie i długotrwałe przechowywanie informacji niezbędnych do rozliczeń czasu pracy.

Dlaczego warto korzystać z nowoczesnych technologii w transporcie?

Wykorzystywanie nowoczesnych narzędzi w transporcie jest po prostu opłacalne, wydajne i efektywne. Usprawniają pracę, poprawiają logistykę, dają szansę na posiadanie w wersji cyfrowej dokumentów czy monitorowanie konkretnych ładunków. To wszystko wymiernie wpływa na możliwości obsługi większej ilości zleceń, a tym samym na zwiększenie zysków, poprawę pozycji przedsiębiorstwa na rynku oraz rozwój biznesowy. 

Korzystny postęp technologiczny jest widoczny na każdym kroku życia, więc warto wykorzystać go także w tej dziedzinie, ponieważ renomowanego oprogramowania dedykowanego tej branży nie brakuje. Co więcej, są one bardzo intuicyjne i proste w obsłudze, aby każda nawet mała firma mogła z nich swobodnie korzystać, czy to w biurze, czy też w trasie. 

Wsparcie dla firm transportowych w obecnych czasach oznacza bardzo często inwestycję w profesjonalne, dobre, niezawodne i kompleksowe oprogramowanie oraz praktyczne aplikacje. Dzięki temu, że urządzenia elektroniczne można mieć zawsze przy sobie, wiele procesów czy czynności jest dużo łatwiejsza oraz możliwa do natychmiastowego wykonania.