Logo
Samochód na wakacjach to olbrzymie ułatwienie
19 lip 2016

Samochód na wakacjach to olbrzymie ułatwienie

Post by Radek

Chyba każdy z nas nie ma wątpliwości co do tego, że posiadanie samochodu na wakacjach to naprawdę spore ułatwienie. Oprócz tego, że jest to ułatwienie to czerpiemy z tego także ogromną przyjemność. Każdy z nas zgodzi się ze stwierdzeniem, że warto samochód mieć  na wakacjach przy sobie i to stwierdzenie absolutnie nie ulega żadnym, nawet najmniejszym wątpliwościom. A co zrobić by samochód na wakacjach mieć? W zasadzie to mamy dwa wyjścia. Pierwszy wyjście mówi nam o tym, że na wakacje wybieramy się samochodem własnym. Drugie wyjście czy też druga możliwość to wypożyczenie samochodu już na miejscu, czyli skorzystanie z car rental. Pierwsze z wymienionych przeze mnie możliwości ma jednak za sobą pewne ograniczenia. W zasadzie to prawda, że samochodem dojedziemy z Polski w zasadzie wszędzie, ale na przykład długa trasa do Hiszpanii czy też jeszcze dalej może już być podróżą mocno niekomfortową.

Fiat500 car rental

Oprócz tego nie każdy z nas przepada za wielogodzinnym spędzaniem czasu za kierownicą. W zasadzie to właśnie taka możliwość ma zarówno swoje wady jak i także swoje zalety. Jednak obecnie chciałabym się skupić na car rental. Właściwie to w każdym kraju oraz w zasadzie wszędzie możemy wypożyczyć dla siebie samochód. Jednak są także takie miejsca na świecie, gdzie wypożyczenie samochodu nie należy do najlepszych pomysłów. Mam tutaj w tej chwili na myśli kraje arabskie. Nie chodzi mi tylko o to, że w krajach tych panuje niepokój społeczny, ale także przez to, że w krajach tych normalnych dróg jest naprawdę niewiele.

Zwykle przecinają one pustynie i także w wiele miejsc nie dojedziemy i nic nie zwiedzimy bez odpowiedniego przewodnika. Musimy także wiedzieć, jakie prawo panuje w danych krajach. Na przykład świetnym przykładem jest ruch na ulicach Kairu. Gdy w Kairze na drogach zapali się czerwone światło to w żadnym przypadku nie możemy hamować. Trochę to jest paradoks, prawda? Sytuacja bardzo podobnie wygląda w innych miejscach na całym świecie. Gdy wybieramy się do krajów afrykańskich czy też do krajów latynoamerykańskich to przed wyjazdem musimy obowiązkowo poczytać o szansach jakie mamy podróżowaniem własnym samochodem. Jednak gdy na wakacje wybieramy się do Australii, Ameryki Północnej czy też do Europy to chyba nie będziemy mieli żadnych kłopotów.

Mogą jednak pojawić się inne kłopoty. Musimy bowiem zastanowić się nad sposobem samochodu wynajmu. Jeśli wybieramy się na greckie wyspy to nie musimy wypożyczać samochód przed wyjazdem przez Internet. Na Rodos, na Krecie czy też na każdej innej wyspie jest naprawdę pełno wypożyczalni samochodów. W firmach tych można nawet negocjować cenę wynajmu. W zasadzie w każdym kraju jak i także na każdej wyspie panują inne warunki i my jako turyści powinniśmy z  tymi warunkami się zapoznać. Jest to nasz święty obowiązek. Dlatego też gdy myślimy o car rental to powinniśmy przed wyjazdem poczytać na ten temat pod względem jego obecności w danym kraju czy też w danym regionie.

Tags: , , ,

0 Comments