Logo
Słów kilka na temat wózków widłowych
21 mar 2016

Słów kilka na temat wózków widłowych

Post by Radek

Wózki widłowe

Budując, czy remontując dom, biegamy po marketach budowlanych, szukając materiałów. Co za tym idzie, jesteśmy skazani na widok pracowników, którzy w pocie czoła starają się jak najlepiej wykonywać swoje obowiązki. Sprzęt, jakim się posługują, niekiedy budzi strach, niekiedy podziw dla tych ludzi, że są w stanie wykonywać to co do nich należy. Zobaczyć nowe wózki widłowe, wózki ręczne to, rzadkość nawet w nowo powstałych marketach. Zazwyczaj, właściciele w ramach oszczędności, kupują używany, kilkunastoletni sprzęt, sprowadzony z zachodu. Nowa, infrastruktura, nowy sprzęt, nowe wózki widłowe, z pewnością usprawniły by wykonywanie obowiązków przez pracowników, co za tym idzie przyspieszyłoby to, wydawanie materiałów, zwiększając zarazem zadowolenie konsumentów. W Polsce działa wielu producentów, które oferują wózki widłowe na prawdę wysokiej jakości, które produkowane są na naszym rodzimym rynku. Tak więc kupując nowe wózki widłowe, właściciele marketów, przyczyniliby się do przyrostu gospodarczego.

Części do wózków widłowych

W dzisiejszych czasach chyba w każdym szanującym się dużym przedsiębiorstwie przemysłowym wykorzystywane są wózki widłowe. Jest to sprzęt bardzo intensywnie eksploatowany przez co dość często się psuje i wymaga naprawy. Bardzo często konieczne jest również dokonanie wymiany pewnych części w wózkach widłowych. Nowe części są często bardzo drogie, co uprzykrza życie szczególnie mniej zasobnym przedsiębiorcom. Nie każdy przecież może pozwolić sobie na zakup kosztownego sprzętu, szczególnie jeśli brak pieniędzy na inne bieżące wydatki.

Magazyn i wykorzystanie wózka widłowego

Tutaj na pomoc przychodzą używane części zamienne do wózków widłowych. Są one często kilka (a nawet kilkanaście) razy tańsze od części oryginalnych przy czym wcale nie tracą na jakości. Są więc wprost idealnym rozwiązaniem dla małych i średnich przedsiębiorców, którzy dbają dosłownie o każdą złotów. Warto też zwrócić uwagę na to, że serwis wózków widłowych jest coraz tańszy. Rynek części używanych z miesiąca na miesiąc staje się coraz rozleglejszy więc nie ma najmniejszej potrzeby, aby martwić się o brak dostępności jakiejkolwiek części.

Od furmanki do wózka widłowego

W każdym współczesnym magazynie przewozi się, przeładowuje, rozładowuje i ładuje tysiące ton towarów każdego dnia. By ułatwić cały proces dany, gatunek towaru układa się na paletach, które następnie przewożone są przez wózki widłowe w docelowe miejsce. Wyobraźmy sobie jednak jak wyglądałaby taka praca w magazynie powiedzmy 100 lat temu. Pełno furmanek z zaprzęgniętymi koniami, jeździ w jedną i drugą stronę, a obok nich po kilku mężczyzn, do załadunku i wyładunku towarów na i z furmanki. Ciężka, kosztowna praca, z punktu widzenia zatrudnienia dziesiątek ludzi. Ceny towarów w sklepach z pewnością byłyby wyższe. Wystarczyło kilkadziesiąt lat i postęp techniki zaoferował nam nowe wózki widłowe, które zdolne są wykonać tą samą prace, przewieźć z miejsca na miejsce tyle samo towaru, ale zdecydowanie taniej, niż kilkadziesiąt furmanek i kilkuset ludzi je obsługujących. Współczesna technika oferuje nam wiele podobnych wynalazków, które ułatwiają ludziom życie, a firmom pozwalają zaoszczędzić na kosztach.

Tags: , ,