Logo
Specyfikacja Audi A80
15 paź 2015

Specyfikacja Audi A80

Post by Radek

Od listopada 1989 roku są produkowane Audi 80 1.9TD z silnikiemwysokoprężnym z wtryskiem pośrednim (AAZ) oraz Audi 80 1.97Dl z silnikiem wysokoprężnym z wtryskiem bezpośrednim. Dane o przeznaczonych na rynek europejski samochodach podano w tablicy

„Charakterystyka techniczna”.

Układ nośny samochodu składa się z samonośnego nadwozia z niezależnymi zawieszeniami kół przednich i tylnych,
Zawieszenie kół przednich składa się z kolumn ze śrubowymi sprężynami i z trójkątnych wahaczy poprzecznych ze stabilizatorem przechyłów. Koła tylne zawieszono na belce skrętnej z wahaczami podłużnymi, połączonymi z nadwoziem przez tuleje gumowo-metalowe. Do wahaczy zamocowano kolumny amortyzatorów teleskopowych wraz ze sprężynami śrubowymi. Zawieszenie kół tylnych jest stabilizowane poprzecznym drążkiem Panherda. Wszystkie modele samochodu są wyposażone w stabilizatory przechyłów. Model ’91 ma zmienione zawieszenie ty/ne. Belka skrętna ma wahacze wleczone, a stabilizator przechyłów nie jest poprowadzony wewnątrz befki. Samochody z silnikami o objętościach skokowych 1,6 dmJ i 1,8 dm3 są wyposażone w przednie hamulce tarczowe i tylne hamulce bębnowe. Samochody z silnikami 2,0 dm3 są wyposażone w hamulce tarczowe kół przednich i tylnych. Tarcze hamulców kół przednich są chłodzone. Układy hamulcowe są wyposażone w mechanizm wspomagający. Przekładnia kierownicza układu kierowniczego jest zębatkowa, z seryjnie lub na życzenie montowanym urządzeniem wspomagającym. W samochodzie mogą być zamontowane skrzynie biegów: mechaniczna czterobiegowa lub pięciobiegowa albo automatyczna trójbiegowa lub czterobiegowa. Posiadasz model Audi – przyjedź do serwis Audi Pro-Motors aby sprawdzić, czy wszystkie podzespoły pracują prawidłowo.

Logo Audi

Dane identyfikacyjne

Tabliczka znamionowa samochodu znajduje się z prawej strony w pobliżu akumulatora i jest widoczna po otwarciu pokrywy komory silnika. Numer identyfikacyjny jest wybity w miejscu pokazanym na rysunku 1 2 i poza seryjnym numerem zawiera następujące informacje dodatkowe:

trzy pierwsze litery (np, WAU) kod wytwórcy,
następne trzy litery (np Z7Z) – znaki wypełniające,
dwie cyfry (np. 89) – typ samochodu,
– pojedyncza litera (np 2) – znak wypełniający,
pojedyncza litera – rok modelu samochodu,
– pojedyncza litera [A} kod zakładu produkcyjnego,
cyfry końcowe (np 300009) – numer bieżący.

Numer silnika znajduje się z lewej strony kadłuba poniżej płaszczyzny podzralu kadłuba i głowicy.  Skrzynia hiegów jest również oznaczona numerem, W skrzyniach biegów pięcie i czterobiegowych oznaczenia składające się z liter i cytr znajdują się na tabliczce przynitowanej z boku górne] części kołnierza mocującego skrzynkę biegów do silnika Z boku obudowy oznaczono odmianę skrzyni biegów, na przykład 1 02, Numer odmiany należy podawać w zamówieniach części zamiennych lub części naprawczych. Wytwórca samochodu stale zmienia konstrukcje samochodu i dlatego podawanie oznaczeń zapewnia uzyskanie właściwych części zamiennych.

Tags: , , ,