Logo
Transport drogowy to w Polsce podstawa. A przewozy osób?
19 sie 2015

Transport drogowy to w Polsce podstawa. A przewozy osób?

Post by Radek

Firmy transportowe zarejestrowane w Polsce nieustannie królują na europejskich drogach pod względem liczby ciężarówek. Liczba TiRów znajdujących się na krajowych autostradach a także na drogach zagranicznych każdego roku wzrasta i nic nie wskazuje na to aby trend ten miał maleć. Polacy coraz chętniej podróżują także zagranicę samodzielnie. Niegdyś liczono wyłącznie na transport publiczny – chcąc wyjechać do krajów południowych czy zachodnich korzystano wyłącznie z lotnictwa, natomiast obecnie coraz popularniejsze są przewozy osób świadczone przez firmy prywatne.

Na czym polega przewóz osób?

Przewóz osób jest formą zorganizowanego transportu osobowego, który polega na przewożeniu grupy osób z punktu A do punktu B, przy czym punkt A jak i punkt B mogą być różne. Oznacza to, że część firm dojeżdża wprost do swoich klientów i zawozi ich na wskazany adres – zupełnie jak w firmach taksówkarskich. Firmy świadczące przewóz osób najczęściej działają dla potrzeb osób, które za granicą pracują lub mają rodziny. I tak też na rynku możemy znaleźć przewozy do Niemiec, Holandii czy Anglii. To właśnie w tych trzech państwach mamy obecnie najwięcej rodaków w Europie. Znajdują się tam głównie młody osoby, które zagranicę wyjechały w poszukiwaniu lepszej pracy. Dzięki usłudze przewozu osób mogą dotrzeć na wskazany adres często szybciej aniżeli innymi metodami oraz przede wszystkim taniej. Warto bowiem zwrócić uwagę na to, że bilety lotnicze są drogie, paliwo jest tańsze. Np. przewozy osób do Niemiec wiążą się najczęściej z opłatą w okolicy 200-300 złotych, podczas gdy za lot musielibyśmy zapłacić nawet 3-4 razy tyle, nie wspominając o autobusach, które dowiozą nas do danego miasta – o ile w ogóle mogą tam dojechać.

Komfortowe przewozy osób do Niemiec

Kto organizuje przewozy osób do krajów zachodnich?

Organizowane są najczęściej przez małe firmy, które w swojej flocie mają od jednego do kilku busów różnej wielkości. Najmniejsze z nich pozwalają na przewóz 8 osób, większe – nawet do 17. Oznacza to, że na jednym kursie firma zarobić może nawet 5000 złotych. Odliczając koszty drogowe, paliwa, eksploatację oraz pensję kierowców jest to zatem biznes raczej dochodowy. Jeśli doliczymy do tego komfortową obsługę, serwowanie posiłków, dobrą temperaturę wewnątrz oraz dużo miejsca na bagaże, można liczyć na to, że firma na pewno będzie posiadać stałych klientów. Aby jednak ich do siebie skłonić na dłużej musi także zagwarantować im bezpieczeństwo. Przewozy osób do Niemiec oznaczają od 800 do nawet 1200 kilometrów drogi, zaś przewozy do Wielkiej Brytanii nawet 2 x tyle. Oznacza to konieczność zmiany kierowców – jeden kierowca mógłby zasnąć za kierownicą. Wybierając przewozy osób zdecydujmy się na firmę polecaną, z doświadczonymi kierowcami, z pewną reputacją na rynku.

Tags: , , , ,