Logo
Transport samochodów z USA – opłacalny biznes i środki ostrożności
18 kw. 2017

Transport samochodów z USA – opłacalny biznes i środki ostrożności

Post by Radek

Na całym świecie istnieje wiele marek samochodów, których firmy znajdują się na różnych kontynentach. Często, w przypadku popytu na daną markę i modele samochodów, są one transportowane bezpośrednio do Europy z USA. Samochód w dzisiejszych czasach jest jednym z najbardziej pożądanych przedmiotów. W tym celu wiele firm zajmuje się transportem samochodów ze Stanów. Jak wiadomo, z USA można przetransportować samochody tylko w jeden sposób – za pomocą promu. Samochody umieszczane są na lawecie, lub paru, następnie lawety wjeżdżają na prom i płyną do Europy. Dostarczanie w ten sposób samochodów do różnych krajów jest od wielu lat jedynym sposobem na pozyskane oryginalnych amerykańskich samochodów. Podróż promem jest dość długa i wymaga zastosowania wszelkich możliwych środków ostrożności. Transportowanie samochodów do Europy opłaca się jednak właścicielom firm. Ponadto, dzięki przewożeniu samochodów danej marki do różnych krajów w Europie, wiele osób ma szansę zakupić wymarzony od lat samochód.

Kto zajmuje się transportem samochodów?

import samochodówDużo zależy od danej marki, jednak najczęściej transportem samochodów, zwłaszcza w ogromnej ilości, zajmuje się firma zewnętrzna. Jest to najbardziej opłacalne rozwiązanie dla właścicieli marek samochodowych. Wszystkie samochody, które są przewożone do Europy, zostają ubezpieczone, tak samo jak lawety. Usługa ta jest idealna dla dealerów i właścicieli firm samochodowych. Transport samochodów z jednego kontynentu na drugi często jest ryzykowne, jednak odpowiednie zabezpieczenia oraz użycie wszelkich środków ostrożności, pozwala na bezpieczne i sprawne przetransportowanie samochodów. Klienci, którzy wyczekują na swój samochód, również są powiadamiani na bieżąco o terminach dostaw. W dzisiejszych czasach mamy wiele możliwości dzięki postępom techniki – przez zdobytą wiedzę możliwe jest bezproblemowe przetransportowanie danej liczby samochodów do określonych miejsc.

W jakich sytuacjach są one transportowane?

W Ameryce powstało wiele marek samochodów, które są szczególnie cenione w Europie. Dzięki temu co pewien czas organizowane są dostawy dużej liczby samochodów do dealerów, nie tylko polskich. Popyt na samochody pochodzące z amerykańskich firm wciąż rośnie, dlatego też udoskonalane są sposoby transportu. W momencie gdy rośnie liczba osób zainteresowanych danym modelem, dealer składa zamówienie na konkretną ilość samochodów, następnie oczekując dostawy. W momencie, gdy na rynek wychodzi zupełnie nowy model lub linia danej marki, dostawy mogą być częstsze i bardziej liczne. Wielu jest bowiem miłośników amerykańskich samochodów, dlatego też tak dużo jest dealerów zagranicznych samochodów. Transport samochodów z innego kontynentu jest bardziej wymagający, niż transport aut odbywający się w Europie. Jednak obecnie możemy liczyć na dostarczenie samochodów w dość krótkim czasie.

Tags: ,