Logo
Uczciwy odkup używanego auta za rozsądną stawkę
4 maj 2016

Uczciwy odkup używanego auta za rozsądną stawkę

Post by Radek

Wiele osób po jakimś czasie zaczyna się zastanawiać co zrobić ze swoim starym samochodem. Jeśli jest on w dość dobrym stanie można spróbować sprzedać go osobie prywatnej. A co, jeśli pojazd ma już swoje lata i mnóstwo kilometrów przejechanych? Najlepiej to skontaktować się z firmami zajmującymi się skupem samochodów. Dlaczego? Ponieważ w tego typu miejscu można sprzedaż auto w prawie każdym stanie. Jest to zatem opcja idealna dla posiadaczy starych pojazdów, które tak na dobrą sprawę nadają się jedynie na złom. Jest jeszcze jeden argument przemawiający za tym, aby pozbyć się auta za pośrednictwem miejsca, gdzie odbywa się skup samochodów. Chodzi o zgodność z prawem. Firmy te dbają o to, by każda transakcja była udokumentowana przy sporządzonej umowie. Dokonując kupna-sprzedaży z osobą prywatną nie ma się takiej pewności. Bywa, że pada się ofiarą oszustwa, dlatego osobom niezorientowanym za bardzo w przepisach prawnych należy doradzać korzystanie z pomocy fachowców, albo firm specjalizujących się tego typu transakcjami. Wszystko po to, by uniknąć ewentualnych kłopotów prawnych.

Skąd te przypuszczenia, że może się tak zdarzyć? Ano stąd, że można było usłyszeć wielokrotnie o tym, jak po sprzedaniu samochodu dostawało się mandaty na pojazd, którego nie było się już właścicielem. Wszystko z powodu źle sporządzonej umowy, albo co gorsza, nie podpisania umowy. Wówczas nowy nabywca nie przeprowadza wszelkich formalności, które doprowadziłyby do prawnego nabycia pojazdu i użytkuje go bez zachowania jakiejkolwiek ostrożności, ponieważ ma świadomość, że odpowiedzialność spadnie nie na niego, a na poprzedniego właściciela. Trudno w to uwierzyć, ale rzeczywiście tak bywa. Większość ludzi patrzy po prostu na świat ze swojej perspektywy i w związku z tym wydaje im się, że wszyscy ludzie są uczciwi i nikt nikogo nie chce skrzywdzić. Nic bardziej mylnego. Trzeba być niezwykle ostrożnym, ponieważ wielu ludzi aż kipi nieprawością. Skup samochodów przez osoby prywatne to tylko jeden z wielu przykładów. Może nie do końca skup, a raczej zakup pojazdu jednej osoby prywatnej od drugiej. Nieuczciwość objawia się na wiele sposobów i tak na dobrą sprawę zaczyna się już w dzieciństwie.

Samochody skup

Jeśli dziecku żaden dorosły nie powie, że kłamstwo jest złe. Jeśli rodzice nie będą przede wszystkim sami dawać przykładu prawdomówności, to z takiego młodego człowieka najprawdopodobniej (bo nigdy nie można mieć całkowitej pewności) wyrośnie osoba nie mająca pojęcia o praworządności. Jest to tylko jedna droga pojawienia się takich osób. Jednak tak na dobrą sprawę to nie jest ważne, jak doszło do wyłowienia się takiej jednostki, ważne po prostu jest to, by zapamiętać, że takie osoby są i dlatego, jak ma się możliwość, to korzystać ze sprawdzonych miejsc, bo to najpewniejszy sposób uniknięcia nieprzyjemnych sytuacji. Warto zatem zapamiętać, że chcąc się pozbyć auta w pierwszej kolejności należy udać się do firm zajmujących się skupem samochodów. Jeśli tam nie uda się pozbyć pojazdu, to można spróbować dokonać sprzedaży samodzielnie.

Tags: , ,