Logo
Wymiana samochodu – czy nadeszła już na to pora?
10 lis 2015

Wymiana samochodu – czy nadeszła już na to pora?

Post by Radek

Samochód – zazwyczaj wymieniamy go co kilka, maksymalnie kilkanaście lat. Dlatego wybór go najczęściej jest bardzo dokładnie przemyślany. Odwiedzamy wiele salonów, przeglądamy mnóstwo ogłoszeń, jeździmy do prywatnych właścicieli, zanim w końcu decydujemy się, które auto będzie dla nas najodpowiedniejsze. I nic w tym dziwnego – w końcu raczej nie wymienimy go zbyt szybko. Jest to tak wysoki koszt, że większość osób może sobie na niego pozwolić zaledwie kilka razy w życiu. Niejednokrotnie nawet zaciągamy kredyt, który później spłacamy przez wiele lat, żeby móc sobie pozwolić na auto. Skoro mamy jeden samochód przez wiele lat, to nic dziwnego, że się do niego przez ten czas przywiązujemy. W końcu używamy go na co dzień. W końcu staje się on dla nas jak stary przyjaciel. Taki emocjonalny stosunek do aut można zaobserwować zwłaszcza u mężczyzn, kobiety mają zazwyczaj bardziej przedmiotowy – samochód jest dla nich po prostu narzędziem, za pomocą którego dostają się tam, gdzie mają akurat potrzebę.

Skup aut dla miłośników motoryzacji

W końcu nadchodzi jednak moment, kiedy trzeba pomyśleć o wymianie auta. Jest już ono dość stare, coraz częściej ulega awariom i coraz częściej trzeba je zabierać do mechanika. Co więcej, jego naprawy kosztują tyle, że powoli zaczyna się to stawać zupełnie nieopłacalne. Zaczyna nas więc nawiedzać o myśl o zakupie nowego samochodu. Najpierw dość nieśmiało, przykro nam jest się pewnie rozstawać z tym starym, ale stopniowo stajemy się coraz bardziej przekonani, że to jedyne rozsądne rozwiązanie. W końcu jazda wiekowym autem jest niestety wręcz niebezpieczna, znacznie zwiększa się ryzyko wypadku.

skupaut3Jednak kiedy rozpoczynamy poszukiwania nowego auta, pojawia się również dylemat, co zrobić z tym starym. Początkowo próbujemy je sprzedać – rozwieszamy ogłoszenia, odwiedzamy skup aut. Jednak często nie przynosi to efektów. Wówczas powoli przychodzi nam do głowy złom. Ale buntujemy się przeciwko tej myśli, nie wyobrażamy sobie, że moglibyśmy oddać tam swój samochód. Długo się opieramy. Jednak kiedy okazuje się, że ani żaden indywidualny klient, ani skup samochodów nie chce odkupić naszego starego przyjaciela, w końcu nie mamy innego wyjścia – przecież nie będziemy go w nieskończoność trzymać na podwórku. Godzimy się z tym, że nic nie jest wieczne i że każdy samochód trzeba w końcu wymienić na nowy.

Tags: , , ,