Logo
Wynajem samochodów dostawczych krótko i długoterminowy
10 gru 2018

Wynajem samochodów dostawczych krótko i długoterminowy

Post by Radek

wynajem busów podkarpackieBywają sytuacje w których wynajem samochodu dostawczego, to po prostu konieczność. Na przykład przeprowadzka, która wiąże się z przewiezieniem sporej ilości rzeczy. Firmy zajmujące się wynajmem aut, w tym busów, to również idealne rozwiązanie dla tych, którzy potrzebują skorzystać z możliwości przewiezienia większej liczby osób. W każdym razie, dzięki usługom przez nie świadczonych, osoby prywatne lub inne firmy nie muszą nabywać na stałe dużych pojazdów. Wystarczy zgłosić się do odpowiedniej wypożyczalni i wybrać auto, które spełni nasze oczekiwania.

W jakich sytuacjach?

Jak już zostało powiedziane, wynajem busów, to idealna propozycja dla tych, którzy przeprowadzają się poza miasto lub ilość kartonów i walizek do przewiezienia okazuję się dla nich zbyt duża. To również szansa dla tych, którzy planują wyjazd czy podróż z rodziną lub z przyjaciółmi, jednak nie mają na tyle dużego auta, by mogło pomieścić wszystkich zainteresowanych. Busy często wypożyczane są również na wieczory kawalerskie i panieńskie, czas ostatniej szalonej nocy. Tu dodatkowym plusem, który może zaoferować wypożyczalnia jest kierowca. Wynajem auta razem z nim, to praktycznie full zestaw, tak niezbędny przy zakrapianych imprezach. Tak czy inaczej, decydując się na skorzystanie z usług wypożyczalni sprawdźmy czy ta dba o bezpieczeństwo. Profesjonalne firmy dysponują bowiem zarówno ubezpieczeniem pojazdów, jak i polisą OC przewoźnika drogowego. Poza tym, warto postawić też na ludzi z doświadczeniem, którzy mają profesjonalne podejście do tematu, oferując różne pakiety do wyboru. Te dotyczące rodzaju auta, ale i te w odniesieniu do czasu jego wypożyczenia.

wynajem busów podkarpackie

Zaplanuj datę wynajmu i zdania auta.

Wynajem krótko vs. długoterminowy

Firmy świadczące usługi wynajmu busów i aut dostawczych znajdują się na terenie całej Polski. Dobrze jest, gdy ta do której się zgłosimy znajduje się możliwie najbliżej naszego miejsca zamieszkania. To pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze. Wypożyczalnia samochodów dostawczych na terenie województwa podkarpackiego to Rent-er. Pozwala ona na wynajem krótkoterminowy, jak i długoterminowy. Pierwszy z nich trwa od 1 do 6 dni, drugi do 30 lub ponad 30.

Wynajem aut na Podkarpaciu, jak i pewnie na terenie całej Polski opłacalny jest bardziej w swym długoterminowym wymiarze. Tu w przeliczeniu na dobę, cena okazuje się być sporo niższa. Przy wynajmie z kierowcą każda rozpoczęta godzina postoju, to również dodatkowy koszt, a konkretnie 20 zł.

Jakie są różnice i co się bardziej opłaca?

Generalnie, niezależnie od pojazdu który wybierzemy bezwzględnie opłaca się wynająć go na dłuższy okres czasu – o ile oczywiście jest to konieczne. Dobrze jest się zastanowić. Jeśli sytuacja wymaga od nas wielokrotnego przewiezienia rzeczy lub osób w ciągu miesiąca czy dwóch, lepiej jest wynająć auto od razu na okres 30 lub więcej dni. Kiedy wypożyczać będziemy samochód wielokrotnie lecz jednorazowo możemy okazać się na tym stratni. Cena za dobę jest bowiem najwyższa w przypadku wynajmu od 1 do 6 dni i maleje z każdym kolejnym pakietem. Tym od 7 do 30 dni i tym powyżej 30. Przeznaczenie i zakres dni w których potrzebować będziemy samochód, warto więc dobrze przemyśleć.

Stan wynajmowanych pojazdów

wynajem busów rzeszówPojazdy, które proponują tego typu firmy muszą być oczywiście ubezpieczone. Warto jednak to sprawdzić. Wspomniany już Rent-er swoich klientów zapewnia, że jego samochody to fabrycznie nowe pojazdy objęte gwarancją producenta. Auta wymieniane są co 2 lata, stanowiąc zawsze topowe wersje silnikowe i wyposażeniowe. Każde auto posiada bowiem klimatyzację, elektryczne szyby, ładowarkę, kilka gniazdek USB, radio CD i mp3 z bluetooth, czujniki cofania, a także komputer pokładowy z asystentem zmiany biegów.

Sprawdzając stan wynajmowanego auta i zapoznając się z warunkami współpracy, zawsze bądźmy czujni. W większości są to drogie samochody za które przecież przez najbliższy czas, to my będziemy odpowiedzialni. Kiedy jednak zapoznamy się ze wszystkimi szczegółami, a firma z usług której zamierzamy skorzystać okazuje się być w pełni profesjonalna – z pewnością nie mamy się czego obawiać. Cieszmy się chwilą i jazdą nowym autem!

Tags: , , ,

0 Comments