Logo
Wypożyczalnia samochodów na wakacje
5 kw. 2016

Wypożyczalnia samochodów na wakacje

Post by Radek

Sezon wakacyjny coraz bliżej i wiele osób zaczyna już snuć plany urlopowe. Wybierają miejsca, w które warto pojechać, próbują ustalić terminy i złapać korzystne oferty. Wśród tych spraw pojawia się dylemat, który zawsze musi wreszcie wypłynąć – chodzi o środek transportu.

Wakacje – własne auto?

Czy warto wybrać się na urlop własnym samochodem? Wtedy jest się w pełni mobilnym i niezależnym. Jeśli po drodze do miejsca docelowego najdzie kogoś ochota na dodatkowe zwiedzanie, wystarczy wybrać zjazd i dowolnie organizować swoją wycieczkę. Oczywiście trzeba mieć albo niezłą orientację w terenie, albo dobrą aktualizację GPS – i na wszelki wypadek również mapę. Na miejscu natomiast również można dowolnie planować co i kiedy chce się zobaczyć, bez względu na kaprysy lokalnej komunikacji miejskiej czy międzymiastowej.

Dla wielu kierowców dalsza podróż jest jednak zbyt męcząca. Jeśli nie kierowca nie mam z kim się zmienić, a do tego samochód jest niepewny, taka podróż może okazać się raczej nieprzyjemna. Tym bardziej, jeśli istnieje ryzyko, że auto, którym jedziemy nie wytrzyma trasy i po drodze czekają nas nieprzyjemności związane z naprawami i czekaniem na inny samochód – oraz oczywiście dodatkowe, wysokie koszty.

kokpit Audi

Wypożyczalnia samochodów jako element niecodziennej rozrywki

Dlatego popularną opcją, chętnie wybieraną przez wiele osób, jest podróżowanie do miejsca odpoczynku innym środkiem transportu – autokarem czy pociągiem. Od lat nie jest to tak nieprzyjemne, jak kilkanaście lat temu, ponieważ zarówno PKP jak i prywatne linie autobusowe doskonale wiedzą, że jakość podróży wpływa na zadowolenie klienta, który może powrócić kolejny raz. Oferta przewoźników jest coraz ciekawsza, więc podróż również upływa znacznie przyjemnej, gdy odbywa się w komfortowych warunkach i dobrym standardzie.

Co jednak z wymarzoną niezależnością? Za granicą znalezienie środka transportu w jakiejś małej miejscowości na przykład na Chorwacji może być trudne. W typowo turystycznych miejscowościach są specjalne linie busów, ale niekoniecznie docierają wszędzie tam, gdzie chce sam turysta. Dlatego doskonałą opcją – czy za granicą, czy w Polsce – może być wypożyczalnia samochodów sportowych, w której można po prostu wynająć samochód. Wypożyczalnie funkcjonują na większości dużych lotnisk oraz w popularnych kurortach, ale także w ogóle w większych miastach czy w miejscach popularnych wśród turystów. Można więc przesiąść się z pociągu lub samolotu do wygodnego samochodu i bez zakłóceń zwiedzać to, co się chce.

Tekst powstał przy współpracy z wypożyczalnią samochodów w Katowicach – MAD Cars.