Logo
Zadbana karoseria

Zadbana karoseria

Każdy kierowców poświęca wiele czasu na sprzątanie swojego auta. Jego wnętrze jest wyczyszczone i zadbane. Siedzenia są wyprane, dywaniki świeże. Tapicerka jest dokładnie umyta, wnętrze auta zachęca do wsiadania i podróży. Kierowcy dbają też o stan techniczny auta. Starają się naprawiać wszelkie usterki na bieżąco by cieszyć się bezproblemowym użytkowaniem. Przy tym wszystkim jest jeszcze jedno ważne zagadnienie. Chodzi o karoserię pozbawioną zarysowań i uszkodzeń lakieru. Tego typu usterki potrafią mocno zirytować kierowcę. Co ciekawe, często powstają niezauważenie. Profesjonalne polerowanie jest rozwiązaniem tych problemów.

Co daje polerowanie samochodu?

Polerowanie samochodu wydaje się łatwe, lecz tak naprawdę nie jest prostą czynnością. Wymaga doskonałych umiejętności i odpowiedniego sprzętu. Głównym jego zadaniem jest usunięcie rys i innych defektów lakieru, a także podniesienie walorów estetycznych samochodu. Osiągnięcie takiego efektu możliwe jest dzięki działaniom specjalistów w tej dziedzinie.

Część lakieru jest ścierana przy każdym polerowaniu. By uniknąć poważnych uszkodzeń pracownicy firmy zajmującej się polerowaniem sprawdzają grubość powłoki, aby móc dobrać odpowiednie środki do wykonania usługi. Czynność wykonuje się najczęściej w 2-3 etapach. Ilość dobiera się w oparciu o stopień uszkodzenia lakieru. Istnieje możliwość wykonania dodatkowego polerowania. Dzieje się tak, jeżeli po końcowym myciu wykryte zostaną jakiekolwiek niedociągnięcia.

Mycie przed polerowaniem

Wiadomo już, w jakim celu stosuje się lakierowanie samochodu i jak przebiega. Nie zostanie jednak prawidłowo wykonane, jeżeli przed rozpoczęciem polerki samochód nie będzie dokładnie umyty. Czyszczenie jest kilkuetapowym procesem.

Pierwszą, całkowicie podstawową sprawą jest gruntowne mycie karoserii przeznaczonej do polerowania. Niezwykle istotne jest usunięcie wszelkich zabrudzeń szpecących lakier. Powstają podczas eksploatacji auta i praktycznie nie sposób ich uniknąć. Uzupełnieniem tej czynności jest wstępne mycie za pomocą aktywnej piany, która zostaje spłukana po kilku minutach.

polerowanie samochodu

To jeszcze nie koniec mycia, ponieważ następne jest czyszczenie ręczne. Używa się do niego specjalnego szamponu oraz wiader, które separują zanieczyszczenie. Izolowanie brudu wewnątrz wiadra nie dopuszcza do powstania kolejnych rys. Po myciu następuje dokładne suszenie. Po nim auto poddawane jest inspekcji. Jeżeli pozostały jakieś zanieczyszczenia usuwa się je poprzez tak zwane glinkowanie.

Warto skorzystać z usług profesjonalistów

Profesjonalne polerowanie samochodu niesie ze sobą wiele zalet. Po pierwsze samochód odzyskuje blask i zadbany wygląd zewnętrzny. Z karoserii znikają szpetne rysy, zmatowienia i utlenione fragmenty lakieru. Ponadto samochód zostaje pokryty warstwą ochronną zapobiegającą powstawaniu nowych uszkodzeń.

Oddanie auta w ręce profesjonalistów pozwala oszczędzić czas i wysiłek – jednym z podmiotów świadczących tego rodzaju usługi jest Polerowanie Samochodu. Co najważniejsze gwarantuje rzetelne i dokładne wykonanie polerowania. Tak kompleksowa kosmetyka samochodu przyniesie oszczędności. Zaniedbanie lakieru mogłoby skutkować koniecznością ponownego lakierowania. Nie jest to najtańsza usługa.