Logo
Luksus na czterech kółkach – niemieckie samochody
16 sty 2020

Luksus na czterech kółkach – niemieckie samochody

Post by Radek

Popularność niemieckich samochodów wciąż rośnie w siłę. Najchętniej kupowane auta niemieckie w ostatnich latach to Audi, BMW, Mercedes lub Porsche. Największym tego powodem jest najprawdopodobniej konsekwentnie budowany przez niemieckie koncerny prestiż. Motoryzacja w Niemczech ma stosunkowo długa historię, a biorąc pod uwagę dobrze rozwiniętą sieć dróg szybkiego ruchu świetnej jakości,  samochody muszą mieć możliwość rozpędzenia się do odpowiedniej szybkości. Poza tym, często można znaleźć informacje o wyższej kulturze serwisowania – Niemcy nie zaniedbują wykonywania regularnych przeglądów ani badań technicznych. Czym zatem wyróżniają się auta zza zachodniej granicy?

Wysoka popularność niemieckich aut

System dróg szybkiego ruchu w Niemczech jest dosyć mocno rozwinięty, zatem i auta muszą być odpowiednio szybkie. Co prawda, w wyniku porozumień między producentami, na auta nałożone zostały elektroniczne blokady ograniczające prędkość maksymalną do „zaledwie” 250 km/h.

Niemieckie koncerny kładą spory nacisk na rozwój nowoczesnych technologii. Z jednej strony wydaje się to być dobrym pomysłem, gdyż konsumentów kuszą coraz to bardziej nowatorskie rozwiązania, lecz dość powszechna jest też opinia, według której im więcej elektroniki w aucie, tym więcej awarii. Zatem trudno jednoznacznie przesądzić, czy dodatkowa elektronika w aucie to wada, czy zaleta… na pewno jest to niemała gratka dla miłośników technologicznych nowinek.

Wizerunek niemieckich koncernów samochodowych jest od lat niezmienny i stabilny- opinie na ten temat, jak zawsze i odnośnie wszystkiego, będą się różnić, lecz trudno zaprzeczyć temu, że dla wielu słowo Porsche lub Mercedes czy BMW to nadal synonim luksusu

Niemcy dbają o odpowiedni rynek zbytu. Stali się oni profesjonalistami w systematycznym produkowaniu rzeczy, które konsumenci w innym kraju chcą mieć praktycznie natychmiast, zanim wyprzedzi ich ktoś inny.

Części zamienne do aut

Z uwagi na dużą popularność aut niemieckich, ze szczególnym naciskiem na marki Audi oraz Volkswagen, zdobycie części zamiennych nie jest zbyt dużym problemem. Możemy łatwo uzyskać tańsze zamienniki lub zdobyć oryginalne, nowe części, które owszem, kosztują nieco więcej, lecz w zamian za wyższą cenę, pozwolą nam zmniejszyć częstotliwość napraw, poprzez swoją dłuższą żywotność. Najtańsze części znaleźć można do Volkswagena.

audi części

Wysokiej jakości części do Audi w Krakowie oferuje firma Auto PU. Części oryginalne i solidne zamienniki – zapraszamy!

Mieszcząca się w Krakowie firma Auto PU to gwarancja otrzymania od ręki oryginalnych, atestowanych części zamiennych do popularnych samochodów wiodących marek, takich jak Audi czy Volkswagen oraz wiele innych. Wybór atestowanych podzespołów to zapewnienie, ze auto posłuży o wiele dłużej, niż mogliśmy to zakładać. Wieloletnie doświadczenie pozwala na indywidualne podejście do klienta, dzięki czemu możliwy jest dobór najbardziej optymalnego rozwiązania. Warto zapoznać się z bogatą ofertą części do układu hamulcowego, takich jak klocki lub tarcze, oraz z bogatym asortymentem układów zawieszenia.

Tags: , , ,