Logo
Badania dla kierowców konkretnych kategorii
10 maj 2017

Badania dla kierowców konkretnych kategorii

Post by Radek

To, jakie czekają nas badania, zależy w większości od tego, jaką kategorię prawa jazdy zamierzamy wyrobić. Przy wszystkich kategoriach, może zbadać nas lekarz medycyny pracy lub lekarz uprawniony do wykonywania tego typu badań. Kierowcy, którzy przedłużają licencję oraz ci, wykonujący badania na rzecz stanowiska zawodowego kierowcy, są poddawani badaniom w nieco inny sposób. W każdej sytuacji bowiem ważne są zupełnie inne aspekty. Kategorie prawa jazdy oraz powody, dla których zamierzamy zdobyć konkretną kategorię, są zupełnie różne w każdym przypadku.  Wszystkie badania mają jeden cel – zweryfikować, kto tak naprawdę jest zdolny do prowadzenia określonego typu pojazdów. Kontrola, jakiej poddawane są osoby przychodzące na badania, również może być różniąca się od innych kategorii.

Kto może zająć się wykonywaniem badań?

Lekarze i medycy, którzy upoważnieni są do wykonywania badań kierowcom, zajmują się tym na co dzień. Dodatkowo, warto pamiętać, że do badań kierowców wliczają się również niektóre testy i badania psychologiczne. Wykonywanie badań jest niezwykle istotne, zwłaszcza w momencie, gdy mamy do czynienia z przyszłymi kierowcami. Najważniejsze w całym procesie wykonywania różnych badań, jest uzyskanie wyników badań. Wykwalifikowany personel zajmie się nami w momencie przybycia w ustalone miejsce w celu odbycia potrzebnych badań. Musimy przyjść będąc zupełnie zdrowym, trzeźwym i wyspanym. W przypadku osób, które mają problemy ze wzrokiem lub ze słuchem – osoby te muszą zabrać ze sobą na badania okulary, szkła kontaktowe lub aparaty słuchowe.

Badania kierowców - Medical Lublin

Badania dla zawodowych kierowców

Zawodowi kierowcy wymagają dokładniejszych badań ze względu na rodzaj wykonywanego zawodu. Ich badaniem zajmuje się przede wszystkim lekarz medycyny pracy. Dodatkowo, zawodowi kierowcy muszą mieć wykonane badania odnośnie pola widzenia. Osoba, która przemieszcza się po całym kraju, a często również za granicą, musi mieć odpowiednie wyczucie, nieograniczone pole widzenia oraz tzw. refleks. Prowadzenie pojazdów, zwłaszcza ciężarowych nie jest proste, jednak można uzyskać prawo jazdy kategorii CE, co oznacza, że od tej pory mamy pełne prawo kierować takimi pojazdami. Badania dla zawodowych kierowców są niezwykle ważne – osoba, która zatrudniana jest na stanowisku kierowcy, musi przejść pozytywnie przez wszystkie badania i psychotesty by pełnić swój zawód.

Badania dla kierowców kategorii B

Badania, które wykonuje się kierowcom prawa jazdy kategorii B, są najprostsze i wszystkim znane. Prawo jazdy kategorii B jest w dzisiejszych czasach najpopularniejszym typem prawa jazdy. Ważne jest, by otrzymać prawo jazdy kategorii C, D, E, należy mieć ważne prawo jazdy kategorii B. Jest to bowiem najważniejsze i podstawowe prawo jazdy, które musi posiadać każdy, kto chce kierować pojazdem 4 – kołowym.

Na terenie Lublina badania dla kierowców przeprowadzane są przez przychodnię Medical. Zapraszamy do odwiedzin strony internetowej: http://www.badania-kierowcow.edu.pl.

Tags: